iPhone kullanıcıları Android evrenine daha hızlı geçebilecek!

0 4

Google’ın tüm Android 12 telefonları (ve daha yenileri) için Apple iOS’tan Android’e geçiş uygulaması kimi Pixel aygıtları ile sonluydu. Artık yeni geçiş uygulamasıyla Google’ın platformuna geçiş yapmak isteyen iPhone kullanıcıları bu işi daha kolay yapacaklar.

Daha evvel sadece Google Pixel aygıtları ile çalışan uygulama, şahıslar, fotoğraflar, görüntüler, takvim aktiflikleri ve daha fazlası üzere iPhone datalarını kablosuz olarak yahut bir Lightning USB-C kablosuyla yeni aygıtınıza aktarabilecek.

iPhone’dan Android’e geçmek artık daha kolay

Google, Android’e geçmenin kimi nedenlerini vurgulayan bir blog gönderisinde, iPhone kullanıcıları için Android’e Geçiş uygulamasının artık tüm Android 12 telefonlarına sunulduğunu duyurdu. Apple’ın ‘Move to iOS’ uygulaması yıllardır kullanıcıların iPhone’a geçmesine yardımcı olurken, şimdiye kadar sırf Pixels ile çalışan “Switch to Android” uygulamasıyla Google’ın cevabı hayli geç ve sonlu bir formda en nihayetinde gelmiş oldu.

Samsung ve OnePlus üzere Android OEM’leri, iPhone ve Android içeriğini aktarmak için kendi bilgi taşıma uygulamalarını sunuyorlar. (SmartSwitch, OnePlus Switch). Lakin Google, “Switch to Android” uygulamasını kablosuz ve kablolu transferler için tek ve varsayılan bir tecrübe haline getiriyor üzere görünüyor.

Google uygulamasıyla aktarılabilen iPhone bilgileri ortasında; bireyler, fotoğraflar ve görüntüler (yerel olarak yahut iCloud’da saklananlar), müzik (iTunes olmayan, DRM’siz), uygulamalar (ücretsiz olanlar), takvim aktiflikleri, alarmlar, arama günlükleri ve iletiler bulunuyor. SMS’lere gelirsek, iMessage metinlerinin yanı sıra Whatsapp bildiri geçmişi ve medyayı da aktarabilirsiniz. Elbette, yapacağınız bu süreç için Android telefonunuzdaki metni almak ismine bu süreç sırasında iPhone’daki iMessage’ı devre dışı bırakmanız gerekecek.

Google ayrıyeten, transfer süreci için dataların bir kopyasını oluşturularak inançlı ve emniyetli hale getirildiğini de söylüyor. Transfer sırasında bir şeyler aykırı giderse, içerik eski aygıtta inançlı bir formda kalacağından rastgele bir data kaybı riski de kelam konusu değil.

Sizce Google, bu yeni gelişme ile Android’e çok kullanıcı çekebilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.