iPhone artık dünyaya meydan okuyor!

0 7

Akıllı telefon denilince akla birinci gelen modellerden biri olan iPhone, çabucak her bölgede üstünlüğünü kabul ettirmeyi başarıyor. Bugüne kadar Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok vakit en çok satılan model olmayı başaran iPhone serisi aygıtlar, benzeri bir muvaffakiyete Çin’de imza attı.

Çin’de 1-18 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilen ve oluşan hacimle Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü Black Friday’ini bile geride bırakan 6.18 şenliğinde gerçekleşen satışlara ait bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

iPhone artık dünyaya meydan okuyor!

Buna nazaran 18 gün boyunca süren şenliklerde en çok satılan akıllı telefon markası Apple’ın iPhone’u oldu. Tahminen birinci etapta bu sonucu olağan karşılayabilirsiniz fakat Amerikalı teknoloji devinin, Xiaomi, Oppo, Huawei üzere rakiplerini kendi ülkelerinde ve kendi şenliklerinde alt etmesi hiç de kolay değil.

Bununla birlikte şenlik boyunca toplam 14 milyon adet civarı akıllı telefonun satıldığını ve iPhone modellerinin tek başına bu satışların 7 milyonunu karşıladığını düşünecek olursak, Apple’ın başarısı büsbütün tartışmasız bir zafer haline bürünüyor.

Çin kaynaklarından paylaşılan bilgilere nazaran, Apple’dan sonra ikinci sırayı Xiaomi alırken Honor ise üçüncülük sırasını öbür büyük isimlerden söküp almış. Vivo şenliğin en çok satılan 4. Markası olmayı başarırken, bilhassa ülkemizdeki pazar hissesini günden güne arttıran Oppo ise, bu listede kendine lakin 5. sırada yer bulabilmiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.