iPhone 15 hakkında ilk detaylar netleşti! İşte 2023 yılının iPhone’u!

0 4

Analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran iPhone 15, Lightning yerine USB-C temas noktası kullanan birinci iPhone olacak. Haberin tedarik zinciri kaynaklarından geldiği varsayılıyor ve bu varsayımlar sıklıkla gerçek çıkıyor.

Apple’ın her yıl tescilli Lightning ilişki noktasını kozmik ve sade daha düzgün USB-C ile değiştireceği söyleniyor. 2017’den beri bu tıp söylentileri tertipli olarak bildiriyorduk. Kuo’nun kendisi de bu hareketi yıllar içinde birkaç kere öngördü.

iPhone 15 hakkında birinci ayrıntılar netleşti! İşte 2023 yılının iPhone’u!

Bu en son bilgi ortaya çıkarsa, iPhone 14 serisi, Lightning donanımlı son iPhone olacak. Apple, aygıtlarının birçoklarını aslında USB-C’ye taşıdı ve iPhone dışında sırf giriş düzeyi iPad ve AirPods dizisini bıraktı. iPhone 15, USB-C’nin benimsenmesinden çeşitli formlarda faydalanacak, bilhassa Apple’ın kendi USB-C takviyeli aygıtlarıyla daha süratli şarj ve daha geniş irtibat bekleniyor. Bir USB-C – Lightning kablosu Cupertino’nun web sitesinde bir USB-C – USB-C kablosu ile tıpkı olarak 25 € ‘ya satılıyor.

Şirketin bu yıl iPhone 14‘ü piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 13 beklendiği kadar ilgi görmediği için 14 hakkında beklenti epeyce yüksek. Lakin daha iPhone 14 bile gelmemişken 15 hakkında ayrıntılar gelmeye başladı. 2023 yılının iPhone teknolojisi hakkında ayrıntılar çok yakında netleşmeye başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.