iPhone 14’ün kaza algılama özelliği doğru çalışmıyor olabilir

0 5

Teknolojinin gelişmesi, insanlık açısından pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleşen lansmanda tanıtılan yeni aygıtlar ve özellikleri de bu durumun hoş bir göstergesiydi. O denli ki Apple tarafından yapılan açıklamalara nazaran, hem iPhone 14 serisine hem de Apple’ın yeni akıllı saat modeli Apple Watch Ultra’ya eklenen yeni bir özellik sayesinde, bundan sonra yaşanan bir kaza bu aygıtlar tarafından algılanabilecek ve aşikâr bir bekleme mühletinin akabinde otomatik olarak devreye girerek durum emniyet güçlerine haber verilebilecek. Pekala sahiden sistem bu türlü problemsiz çalışıyor mu?

iPhone 14’ün kaza algılama özelliği gerçek çalışmıyor olabilir

Bu sorunun karşılığını merak eden bir küme araştırmacı, aygıtları iki farklı açıdan ele aldı. Buna nazaran, birinci denemede araç şoförü koluna Apple Watch Ultra’yı takarken, yanına da iPhone 14 modelini koydu ve bir diğer araca çarptı. Şoförün kolundaki akıllı saat çarpışmayı başarılı bir halde algılarken, iPhone 14’den rastgele bir kaza bildirimi alınamadı.

İkinci testte ise bu sefer şoför iPhone 14 modelini çarpacağı araca yerleştirdi ve sonrasında da o araca süratli bir biçimde çarptı. Lakin iPhone 14 bu çarpışmayı da algılayamayarak tam manasıyla sınıfta kaldı. Bu durumun neden ortaya çıktığı şimdilik bilinmiyor olsa da, Apple’ın yakın vakitte bir açıklama yapıp sebeplerini ortaya çıkarması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.