iPhone 14 Pro’nun RAM Kapasitesi Ortaya Çıktı

0 4

Eylül ayına sayılı günler kala, ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili tezler kazanı da kaynamaya başladı. Çünkü şirket, eylül ayında gerçekleştireceği bir aktiflikte iPhone 14 ailesini tanıtacak. Böylece bu yıl tasarım değişikliği de olmasını beklediğimiz yesyeni iPhone modelleri ile tanışma imkanı yakalamış olacağız.

Apple tarafından mevzuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmamış olsa da iPhone 14 ailesiyle ilgili gelen son haberler, herkesi heyecanlandıracak tipten. Çünkü DigiTimes tarafından paylaşılan bir teze nazaran iPhone 14 ailesinin kimi üyeleri, yeni bir bellek sistemine geçiş yapacak.

iPhone 14 Pro ve Pro Max, 6 GB LPDDR5 RAM ile gelebilir

Apple, mevcut iPhone modellerinde LPDDR4X RAM tercih etmişti. iPhone 14 ailesinde bu durumun değişeceği söz ediliyor. Tezlere nazaran iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, LPDDR5 RAM ile donatılacak ve kapasitesi ise 6 GB olacak. Şayet bu argüman gerçek olursa, 2022 model iPhone’ların hem güç tüketimi açısından daha verimli hem de çok daha süratli olacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın en büyük rakibi pozisyonunda bulunan Samsung’un Galaxy S22 modellerinde 12 GB’a kadar RAM kapasitesi sunduğunu düşünürsek Apple’ın 6 GB RAM kapasitesi kağıt üzerinde düşük üzere görünüyor. Bununla birlikte Android işletim sistemi ile iOS ortasındaki çalışma sistemi farkı, iPhone’ların düşük RAM kapasitesine karşın âlâ performans sunabilmesini sağlıyor.

Apple, artık Pro varyantları daha fazla önemsiyor üzere görünüyor. Çünkü savlara nazaran iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, sırf RAM değil, işlemci açısından da daha güçlü olacak. Tecrübeli Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya bahsi geçen modellerde A16 Bionic işlemci kullanacak olan Apple, iPhone 14 varyantlarında ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü A15 Bionic işlemciyi kullanacak. Apple’ın bu atağı, olağan ile Pro modeller ortasındaki ayrımı artıracak üzere görünüyor. Tüm bunlar ve iPhone 14 ailesinin fiyatı, Apple’ın eylül ayında gerçekleştireceği aktiflikte resmileşmiş olacak.

iPhone 14 nasıl olacak? diyenler, aşağıdaki görüntümüzü izleyebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.