iPhone 14 İçin Bir İyi Bir Kötü Haber

0 3

Eylül ayına yaklaşmamızla birlikte ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili dedikodu kazanı da kaynamaya başladı. Çünkü şirket, çok büyük bir ihtimalle eylül ayı içerisinde bir aktiflik gerçekleştirecek ve bu aktiflik kapsamında da iPhone 14 serisini tanıtacak. Dalda isim yapmış isabetli sızıntılarıyla bilinen isimlerden bir tanesi olan Ross Young tarafından yapılan son açıklamalar ise iPhone 14 Pro ailesinde değerli bir yenilik olabileceğini düşündürüyor.

Ross Young tarafından yapılan açıklamalara nazaran iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, Apple’ın 120 Hz ProMotion ekranlarını kullanıp 1 Hz’de bile çalışabilir yapıda olacak. Dahası, iPhone 14 Pro ailesinde Always on Display özelliğinin bulunabileceği de öne sürülüyor. Yeni özellik, iPhone kullanıcıları için ‘güzel haber’ olarak kabul edilebileceği üzere bu özelliğin Samsung tarafından birinci defa 6 yıl evvel sunulduğu düşünüldüğünde birebir vakitte eleştirilebilir.

Çin’den gelen haberlere nazaran ise iPhone 14 ailesinde gecikme var

Esaslı haber sitelerinden Nikkei Asia’da yer alan bir diğer habere nazaran ise Apple, Çin’deki COVID-19 önlemleri nedeniyle köşeye sıkışmış durumda. Edinilen bilgilere nazaran iPhone 14 modellerinden bir tanesi, şirketin planlamalarının tam 3 hafta gerisine düşmüş durumda. Bu da hangi model olduğu açıklanmayan iPhone 14 üyesinin kullanıcılarla daha geç buluşabileceği manasına geliyor.

Nikkei Asia’daki haberin kaynağı, Apple’ın Çin’deki tedarik zincirlerinden bir adedinin üst seviye yöneticisi olduğunu tez ediyor. İsimsiz kaynak, iPhone 14 için 24 saat çalışıldığını lakin planlamaya bir türlü uyulamadığını ileri sürüyor. Kaynağa nazaran gecikmenin giderilmesini sağlayacak tek şey geliştirme sürecinin hızlandırılmasıymış lakin bunun nasıl yapılacağı da aşikâr değil. iPhone 14’ün COVID-19 nedeniyle pandeminin birinci yılında bir ay geciken iPhone 12’yle tıpkı bahtı paylaşıp paylaşmayacağı bilinmiyor…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.