iPhone 14 hakkında şok iddia!

0 4

Apple uzun bir müddettir yeni amiral gemisi iPhone 14’ün üzerinde çalışıyor. Her ne kadar bu çalışmaların ne basamakta olduğuna dair net bir paylaşım olmasa da, klâsik olarak Eylül ayında tanıtılan yeni modelin, bu yıl da birebir devirde karşımıza çıkacağını varsayarsak, Apple’ın bu çalışmalarda bir oldukça yol kat etmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte gelen son haberler, birçok Apple hayranının canını sıkabilir.

Wall Street kaynaklı bir habere nazaran, Apple bütün iPhone 14 modellerinde eSIM takviyesi sunmak niyetinde değil. Buna nazaran Amerikalı teknoloji devi, sadece belirli bölgelerde satışa sunulacak olan iPhone 14’lerde bu özelliği test edecek. Evet aslında Apple’ın yapmak istediği şey tam olarak da bu, kullanıcıların eSIM modellerine hazır olup olmadığını test etmek.

iPhone 14 hakkında şok iddia!

Tahmin edebileceğiniz üzere, eSIM dayanaklı iPhone’ları alacak olan ülkelerden birincisi Amerika Birleşik Devletleri olacak. Daha şimdiden ülkenin en büyük birkaç telekomünikasyon şirketiyle dirsek temasına geçen Apple, bunlardan eSIM için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti.

Peki ülkemiz eSIM dayanaklı iPhone modellerini alacak bölgeler ortasında yer alıyor mu? Tabi şu an için bu sorunun cevabını Apple’dan öbür bilen yok. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde ortaya atılan ve Apple’ın Turkcell ile eSIM konusunda anlaştığını söyleyen haberler, eSIM takviyeli iPhone 14 kullanmak isteyen akıllı telefon kullanıcılarının beklentilerini olumlu istikamette destekleyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.