iPhone 14 gelmeden sızıntıları geldi! İşte 14 ailesine dair detaylar

0 4

Bilindiği üzere Apple, son eserleri olan iPhone 13 modellerinde büyük satışa imza atmıştı. Marka bu muvaffakiyetini 2022 yılının Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi ile sürdürmek istiyor. Aygıt şimdi tanıtılmadan bile epey konuşuyor. Yeni gelen sızıntılar ise insanları heyecanlandırıyor. Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde aygıta dair tüm sızıntıları, argümanları ve dedikoduları paylaşıyor olacağız. Fakat belirtmeliyiz ki bu bilgiler sızıntılardan, argümanlardan ve dedikodulardan ibaret yani değişkenlik gösterebilir. Tam ve net bilgiyi aygıt tanıtıldıktan sonra biliyor olacağız.

iPhone 14 serisi dört aygıttan oluşuyor. Serinin içerisinde iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak isimlendirilen telefonlar yer alıyor. Aygıtların ekran boyutlarında iPhone 14 ve iPhone 14 Pro için 6,1 inç OLED ekran, iPhone 14 Max ve 14 Max 6,7 inç OLED ekran ile geleceği sav ediliyor. Tüm aygıtlar 120 tazeleme suratı ile akıcı bir halde çalışacağı söyleniyor. Apple bu seride 13 ailesine kıyasla küçük modeline yer vermeyeceği neredeyse netleşmiş bir bilgi diyebiliriz. Şu ana kadar belirttiğimiz argümanlar ve sızıntıların büyük bir kitle tarafından destekleniyor ve olacağı söyleniyor.

Apple üstte gördüğünüz üzere 14 ve 14 Max modellerinde standart ekran çentiği kullanırken 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde ise çiftli ekran deliğine yer verecek. Telefonun yan tarafları bir evvelki seriyle tıpkı halde devam ederek köşeli bir halde sunulacak. Aygıtın art kısmında bulunan kamera adacığının büsbütün ortadan kalacağı söyleniyor. Bu vakte kadar 12 megapiksel kamera ile de çok yeterli işler başaran marka yeni modellerine 48 megapiksellik bir çözünürlük ile geleceği söyleniyor. Tıpkı vakitte kameranın 10x sensör ile geleceği tezleri da var.

Yeni jenerasyon aygıtlarda typ-c şarj girişini görmeye hayli alıştık. Bir argümana nazaran yeni gelen modellerin typ-c şarj girişi ile geleceği söyleniyor. Bize kalırsa bu tez 14 modellerinde gelmeyecek lakin bir sonraki kuşak için bu durumu görebiliriz.

Apple bu yıl farklı bir yol izleyecek ve 14 Pro ile 14 Pro Max modellerine yeni kuşak A16 Bionic işlemciyi koyacak. 14 ve 14 Max modellerinde ise şu an kullanılan A15 Bionic işlemciye yer verilecek. Yani “Pro” modellerin daha güçlü bir performans sergileyeceğini söyleyebiliriz. Pil konusunda da iyileştirmelerin gelmesi gerektiği herkesin lisanında dolanıp duruyor. Tıpkı vakitte kullanıcıların Apple’dan bir öbür beklentisi ise aykırı şarj konusunda yeniliklerin gelmesi tarafında.

iPhone 14 ne kadar olacak?

Yeni modellerin fiyatı 799 dolardan başlayarak artıyor. Sizce ülkemizde bu telefonların fiyatı ne kadar olur yahut kıymet mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.