iPhone 14 almayı düşünenler sakın almayın! Apple’a yakın isim uyardı!

0 0

Bilindiği üzere Apple yeni jenerasyon iPhone modellerini geçtiğimiz Eylül ayında tanıtmıştı. Hakikaten bu tanıtımın çabucak ardından iPhone 14 serisi satışa sunuldu. Hali hazırda Türkiye’de de satışta olan iPhone 14 modelleri, başka iPhone modelleri üzere ağır ilgi gördü. Hakikaten görmeye de devam ediyor.

Yalnız burada ufak bir hatırlatma yapmakta yarar var. Son raporlara nazaran iPhone 14 ve iPhone 14 Plus satışları Apple’ın beklentisinin oldukça altında seyrediyor. Hatta bu yüzden bu iki model için ayrılan üretim bandının bir kısmında iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max üretimine geçildi.

iPhone 14 almayı düşünenler sakın almayın! Apple’a yakın isim uyardı!

Her ne kadar Türkiye üzere pazarlarda iPhone 14 satışları, iPhone 14 Pro’ya nazaran daha yeterli seyretse de küresel pazardaki bilgiler bunun zıddını gösteriyor. Bu durumun temel nedeni ise iPhone 14’ün iPhone 13 ile neredeyse birebir tıpkı olması.

Apple’a yakın isimlerden biri olan Ming Chi-Kuo, bahis ile ilgili birtakım telaffuzlarda bulundu. Kuo, Apple’ın iPhone 14’te kıymetli bir yanılgı yaptığının altını çizdi. iPhone 13 ile birebir işlemciye sahip olan iPhone 14 modellerinin, tasarımsal manada da Pro modellerden ayrılmasının satışları olumsuz etkilediğini ve Apple’ın bu yanılgıyı iPhone 15’te düzelteceğini belirtti.

Kuo, dynamic island özelliğine sahip daha makul bir aygıt isteyenlerin iPhone 15’i beklemesi gerektiğini vurguladı. Pekala bu ne manaya geliyor? Çabucak açıklayalım. Muhtemelen iPhone 14 ile tıpkı çıkış fiyatına sahip olacak iPhone 15, birebir iPhone 14 Pro’da olduğu üzere dynamic island dizaynıyla gelecek. Münasebetiyle şayet aceleniz yoksa yeni tasarım çizgisi için iPhone 15’i beklemeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Aksi takdirde daha az ödeyerek iPhone 14 yerine çabucak hemen birebir özelliklere sahip olan iPhone 13 almak çok daha mantıklı bir seçim diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.