iPhone 13 almayı düşünenlere kötü haber! Bu kadarını kimse tahmin edemezdi!

0 2

Söz konusu Apple olduğunda fiyatların ne kadar yüksek olduğunu az çok biliyoruz. Ancak bu durum satışları pek de etkilemiyor üzere görünüyor. Hali hazırda iPhone 13 için 28 bin TL üzere bir fiyat ödemeniz gerekiyor. iPhone 14 almak istediğinizde ise 31 bin TL’yi gözden çıkarmanız lazım.

Bu fiyatlara bakınca içinizden bu kadar parayı telefon için kim verir diye düşünebilirsiniz. Gerçekten bu oldukça yaygın bir görüş. Lakin bir de madalyonun başka yüzü var. Hali hazırda iPhone 13 almak istediğinizde önemli manada stok bulmakta zorlanabilirsiniz.

iPhone 13 almayı düşünenlere berbat haber! Bu kadarını kimse kestirim edemezdi!

Hali hazırda kimi teknoloji mağazaları iPhone 13 fiyatında az da olsa indirime gitmiş durumdalar. Gerçekten bu düşük dengeli indirim bile stokların süratli biçimde tükenmesine neden oldu. Şu anda iPhone 13 almak için rastgele bir teknoloji mağazasının yolunu tuttuğunuzda muhtemelen stok bulamayacaksınız. Çünkü pek çok teknoloji mağazasının e-ticaret kanalında da stok mevcut değil.

Dürüst olmak gerekirse bu garip bir durum. Taban fiyatın 5.500 TL olduğu bir ülkede, üstelik halkın büyük bir çoğunluğu minimum fiyat iler çalışırken, iPhone 13 stoklarının tükenmesi, iPhone 14’te ise hudutlu sayıda stok kalması, çok da dengeli görünmüyor. Pekala sizlerin bu bahis hakkındaki yorumu ne? Beşerler iPhone almak için mi borçlanıyorlar, yoksa zati ekonomik durumumuz çok mu düzgün?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.