iOS 16’nın sorunları günden güne artıyor

0 3

Teknoloji dünyasının en kıymetli isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen yeni işletim sistemi sürümünü paylaşmıştı. Milyonlarca iPhone kullanıcısının büyük bir merakla beklediği bu yeni sürümün en can alıcı özelliği ise, kilit ekranının istenildiği formda kişiselleştirilebiliyor olması ve bu hususta neredeyse rastgele bir hududun bulunmamasıydı.

Ancak yeni sürüm demek her vakit hoş yenilikler demek değildir. Birden fazla vakit her yeni sürümün birinci versiyonları, daha evvel hiç görülmemiş kusurların ortaya çıktığı yerdir. iOS 16’da da tam olarak bunu yaşıyoruz.

iOS 16’nın problemleri günden güne artıyor

Art arda gelen kullanıcı şikayetleri ve geri bildirimlerden anlaşıldığı kadarıyla, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcıları, telefonlarını şarj esnasında kullanmak istemeleri halinde aygıtların resen yine başlatma moduna geçerek açılıp kapandığını lisana getiriyorlar. Üstelik her ne kadar şikayetlerin birçoklarını Pro kullanıcıları oluştursa da, başka modelleri kullanan birkaç iPhone kullanıcısının daha misal şikayetlerden yakındığı lisana getiriliyor.

Tabi birbirinden farklı model kullanıcılarının misal bir sorunu şikayet ettiği ve hepsinin de ortak noktasının iOS 16 kullanmaları olduğu göz önüne alındığında, kusurun yeni sürümden kaynaklandığı da açıkça ortaya çıkmış oluyor. Bunun yanında kullanıcıların iOS 16 sürümüne geçiş sonrasında bataryaların eskiye göre çok daha süratli bir formda tükenmeye başladığını lisana getirdiklerini de hatırlatalım. Umuyoruz ki Apple bu kusurların düzeltilmesi için elini çabuk meblağ da bir an evvel bu sıkıntılar tarihe karışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.