iOS 16 almayacak iPhone modelleri! Tam liste

0 6

Dünyanın gözü kulağı bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeydi. Apple tarafından gerçekleştirilen Worldwide Developers Conference’ın birinci günü, çok kıymetli yeni aygıtlara ve yeni işletim sistemi sürümüne sahne oldu. Bununla birlikte elbet 7’den 70’e bütün iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği başlık iOS 16’ydı.

Apple tarafından bugün resmen tanıtılan yeni iOS sürümünün birinci dikkat çeken yeniliği çok daha kullanışlı ve fonksiyonel hale getirilen kilit ekranı oldu. Buna nazaran artık iPhone kullanıcıları kilit ekranının çabucak hemen her yapısına müdahale edebilecekler.

iOS 16 almayacak iPhone modelleri! Tam liste

Ayrıca artık iMessage uygulaması da WhatsApp gibisi birçok özelliğe kavuştu. Telefonun ana ekranının daha kişiselleştirilebilir olması, zımnilik ayarlarının genişletilmesi, emoji dayanağının arttırılması, canlı metin özelliğinin geliştirilmesi üzere daha birçok yeniliğin de iOS 16 ile birlikte hayatımıza gireceğini hatırlatalım.

Bununla birlikte iOS 16’nın tanıtılmasıyla birlikte akıllarda da tek bir soru oluştu, hangi iPhone modelleri bu güncellemeyi alabilecek? Aslında bu mevzu hakkında daha evvel pek çok sızıntı yayılmış ve Apple tarafından bugün yapılan açıklamada bu sızıntılara paralel oldu. Buna nazaran iOS 16 güncellemesini alabilmek için en az iPhone 8 modeline sahip olmanız gerekiyor. Öbür bir tabir ile iPhone 7 serisi ve öncesi iOS 16’yı alamayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.