iOS 15.5 Güncellemesiyle Gelmesi Beklenen 3 Yenilik

0 8

Apple’ın yeni güncellemesi iOS 15.5 için geri sayım başladı. 16-17 Mayıs tarihinde piyasaya çıkması beklenen güncelleme, birtakım yeni özellikler ile sunulacak. Pekala iOS 15.5 ile neler gelecek? İşte Apple’ın iPhone’ları sunması beklenen özellikler…

Yeni iOS 15.5 güncellemesinin getireceği birtakım yenilikler, daha evvelki beta sürümlerinde ortaya çıkmıştı. Artık ise emniyetli kaynaklar, yeni güncellemeyle gelecek birtakım özellikler hakkında tezde bulundu.

iOS 15.5 ile gelmesi beklenen yenilikler

Apple Classical

Birinci değişikliğin müzik tarafında gerçekleşmesi bekleniyor. Klasik müziğe kıymet veren veren Apple, son olarak 2022’in Ağustos ayında Primephonic klasik müzik uygulamasını satın almıştı. Bu satın alımla bir arada kullanıcılara klasik müzikleri içeren bir ayrıcalık tanınması bekleniyor. Olağan bunun Apple Music uygulamasına entegre mi, yoksa bağımsız olarak mı geleceği şimdi bilinmiyor.

Apple Hisse Cash

Bir öteki yeniliğin ise Cüzdan uygulamasında görülmesi bekleniyor. Çünkü daha evvelki beta kodlarında burada yapılacak çeşitli değişikler ortaya çıktı ve özellik hakkında değerli bilgiler de gözler önüne serildi. Beta kodlarındaki bilgilere nazaran Apple Pay’da ‘Apple Hisse Cash’ özelliği yer alacak. Bu, İstek ve Gönder düğmeleriyle gelecek. Kullanıcılar, Apple Hisse Cash ile kartlarından birbirine nakit para aktarabilecek.

Öteki değişikler

Üsttekilere ek olarak küçük çaplı birkaç değişiklik daha olacak. iOS 15.5 güncellemesiyle; Podcastler için yeni bir ayar sunulacak. Bu ayar sayesinde kullanıcılar; depolama alanlarında kaç Podcast kısmının tutulup tutulmayacağını sınırlayıp, eskilerini de otomatik olarak silebilecek.

Öte yandan HomePod’lar için wi-fi sinyal göstergeleri gösterilecek. Bu özellik sayesinde, sahip olduğunuz HomePod’ları görüntüleyip, yanlış ağ bağlanmanızın önüne geçebileceksiniz. Şimdilik öne çıkan sızıntılar bunlar. Yeni bir gelişme olduğunda tekrardan sizlerle paylaşacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.