İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

0 21

Hepimiz gün içerisinde çeşitli maksatlarla internet kullanıyoruz. Artık internet kullanımı hayatımızın en değerli modüllerinden biri haline geldi. Haliyle bu kullanımda konfor da arıyoruz ve konforlu internet kullanımının öncelikli şartı de surattır. Yavaş bir internet bağlantısı yapılan süreçlerin uzun sürmesini sağlamakla birlikte internet kullanım konforunu da sekteye uğratıyor.

Kimi vakit bu yavaşlığın kullanılan bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon üzere aygıtlardan mı yoksa internet ilişkisinden mı kaynaklandığını anlamamız da güçleşiyor. Aslında bunu anlamanın çok kolay bir yolu var, o da hız testi yapmaktır. İnternet sürat testi istisnasız tüm internet kullanıcılarının orta ara yapması gereken testlerin başında geliyor. Bu sayede internet sağlayıcı firmanın taahhüt ettiği internet suratını size nitekim sunup sunmadığını da anlayabilirsiniz. Bununla birlikte internet kullanımının yavaşlığının aygıtınızdan kaynaklı olup olmadığını da rahatlıkla anlamış olacaksınız.

İnternet speed test olarak da bilinen sürat testi yapmanız durumunda ping, yükleme ve indirme suratı bilgilerinizi çarçabuk öğrenebilirsiniz. Bilhassa internet yükleme ve indirme suratının büyük bir ehemmiyet taşıdığının da altını çizmeliyiz. Nedeni ise internet sağlayıcı firmaların taahhütlerinde sunulan suratın yükleme ve indirme suratı olmasıdır. Şayet size sunulandan daha düşük indirme ve yükleme suratı bilgileri ile karşılaşırsanız internet sağlayıcı firmanız ile irtibata geçebilir ve gerekli düzenlemelerin yapılması talebinde bulunabilirsiniz.

Peki, internet sürat testi nasıl yapılır? Bunun birkaç yolu var ve bu yollar ortasında makul uygulamaları aygıtınıza indirmeniz de bulunuyor. Lakin rastgele bir uygulama indirmeden de pek süratli ve kolay bir biçimde internet sürat testinizi gerçekleştirebilirsiniz. Saniyeler içerisinde sonucu görmenizi sağlayan bu metot, günümüzde en çok tercih edilen metotların başında geliyor. Bunun için Millenicom internet sitesi olan Milleni.com.tr adresine uğramanız gerekiyor.

Siteye uğradığınızda sürat testi sayfasına tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada ‘go’ yazan yere tıklayın ve çok kısa bir mühlet bekleyin. Böylece sürat testinizi pratik bir formda, rastgele bir ödeme yapmadan ya da aygıtınıza bir uygulama indirmeden gerçekleştirmiş olacaksınız. Çok daha süratli bir internet temasına geçiş yapmanızı sağlayacak olan paketlere de göz atma fırsatınız olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.