Internet Explorer için Güney Kore’den mezar taşlı veda!

0 9

Teknoloji devi Microsoft, 27 yıl hizmet veren Internet Explorer’ı kapatmaya karar verdiğini duyurduktan sonra toplumsal medyada da pek çok kullanıcı, internet tarayıcısına eğlenceli paylaşımlarla veda etti. Bunlardan en ilginci ise, toplumsal medyada viral haline gelen, Goney Kore’de Internet Explorer için yaptırılan mezar taşının fotoğrafı oldu.

Internet Explorer için Güney Kore’den mezar taşlı veda!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde uygulamalarının ve hizmetlerinin Internet Explorer 11’i desteklemeyi bırakacağını duyurmuş ve sonrasında tarayıcıyı kapatmıştı. Şirket, bundan sonra yola 2015 yılında başlattığı Edge isimli yeni tarayıcıyla devam edecek olduğunu, bir blog yazısında şu sözlerle duyurmuştu;

“Microsoft Edge Internet Explorer’a nazaran sadece daha süratli, daha inançlı ve daha çağdaş bir arama tecrübesi sunmakla kalmıyor. Eski, miras websitelerini ve uygulamalara uygunluk üzere temel bir meseleye da tahlil sunuyor”

Bir vakitler epey tanınan olan ve pek çok kişinin kullandığı birinci tarayıcılardan biri olan Explorer’ın kapatılması, toplumsal medyanın da gündemine oturdu. Bir müddettir Internet Explorer ile ilgili eğlenceli paylaşımlar yapılıyordu. Birtakım toplumsal medya kullanıcıları yapmış olduğu paylaşımlarla 90’ların nostaljisini yaşarken, çoğunluk olan öteki kullanıcılar hizmetin sona ermesinden ötürü memnuniyetini lisana getiriyordu.

Son olarak Reuters’ın haberine nazaran, Güney Koreli bir mühendis, 430 bin won (330 dolar) harcayarak Internet Explorer için bir mezar taşı yaptırdı ve bu mezar taşına “Başka tarayıcıları indirmek için güzel bir araçtı” yazdırdı.

Paylaşım toplumsal medyada viral olurken, pek çok kişiyi güldürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.