Instagram’ın NFT Özelliğinden İlk Ekran Görüntüleri

0 5

Geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde dünyanın en tanınan çevrimiçi görüntü ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram‘a NFT dayanağının geleceğinden bahsetmiştik. Bir argüman kapsamında ortaya çıkan özellik, Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarla doğrulanmıştı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram’a geleceği açıklanan NFT dayanağı ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bir görüntü çeken ve bu görüntüyü kendi hesabından paylaşan Mosseri, özelliğin nasıl görüneceğine de ufak bir bakış atmamızı sağladı.

Instagram’ın NFT özelliği bu türlü görünecek

Paylaşılan ekran manzaralarına baktığımızda, platforma yüklenecek NFT’lerin “digital collectible” (dijital koleksiyon) biçimindeki bir etikete sahip olduğunu görüyoruz. Bu etikete dokunan bir kullanıcı, NFT ile ilgili ayrıntılara ulaşabilecek. Adam Mosseri, NFT’lerin satışları ile ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı.

Adam Mosseri’nin yaptığı açıklamalara nazaran Instagram’ın NFT takviyesi, bu hafta içinde ABD’deki bir küme içerik üreticisi ile test edilmeye başlayacak. Özellik bundan sonraki süreçte de global çapta tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Instagram’a gelen NFT özelliğinin kullanıcıları nasıl etkileyeceğini ise vakit gösterecek

Adam Mosseri’nin paylaştığı görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz

()

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.