Instagram’dan Yeni Özellik: Tüm Videolar Reels Olacak!

0 7

Dünyanın en tanınan görsel içerik paylaşım platformu Instagram, kullanıcı tecrübesini baştan aşağı değiştirecek yeni bir özelliği test etmeye başladı. Birinci defa toplumsal medyada sızdırılan sonrasında Instagram tarafından da doğrulanan bu özellik, platformdaki tüm görüntülerin Reels olmasını sağlayacak.

Bir Meta sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, bu özelliğin platformdaki video tecrübesini uygunlaştırmak ve kolaylaştırmak için atılmış olan bir adım olduğu tabir edildi. Lakin bu bilhassa ilgili hala bilinmeyen kimi konular var. Örneğin; görüntülerin ölçekleri. Bilindiği üzere; Reels görüntüler dikey olarak paylaşılıyor. Kullanıcılar, görüntü halindeki gönderileri ise dikey yahut yatay olarak paylaşabiliyorlar. Ölçeğin otomatik olarak değiştirilip değiştirilmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Test programına dahil edilen kullanıcılar, bir bildirim görmeye başladılar

Geliştirilen yeni özellik için test programına dahil edilen kullanıcılar, bir bildirimle karşılaşıyorlar. Bu bildirimde, görüntülerin artık Reels olarak paylaşılacağı tabir ediliyor. Bununla birlikte, kullanıcılar uyarılıyor. Bu ihtarda Reels olarak paylaşılan görüntü öbür kullanıcılar tarafından remikslenebileceği söz ediliyor. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç konu var. Hesabı bilinmeyen olan kullanıcılar tarafından paylaşılan Reels görüntüler, sırf takipçileri tarafından görülüp remikslenebilecek. Hesabı herkese açık olan kullanıcılar ise remiks özelliğini kapatabilecekler.

Instagram, yeni özelliğinin ne vakit kullanılabilir olacağına dair hiçbir şey söylemedi. Lakin özelliğin test evresine gelmiş olması, Instagram’daki yeni devrin çok yakında başlayabileceğini gözler önüne seriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.