İddia: Samsung Galaxy A54’te Kamera Çözünürlüğü Düşecek!

0 1

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yaklaşmakta olduğu bilinen Galaxy A54 isimli orta-üst segment akıllı telefonu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Samsung’la ilgili sızdırdığı bilgilerle bilinen GalaxyClub’ta yer alan bir habere nazaran bu akıllı telefonun kamerasında önemli bir değişiklik olacak.

İddiaya nazaran Samsung Galaxy A54’te 50 MP çözünürlük sunan bir ana art kamera yer alacak. Galaxy A53 ve Galaxy A52’de ise 64 MP çözünürlük sunan ana art kameraya yer verilmişti. Yani Samsung, yeni Galaxy A serisi telefonunda ana kameranın çözünürlüğünü düşürecek

Peki çözünürlüğün düşmesi, daha makus bir kamera olduğunu mu gösteriyor? Katiyetle hayır!

*Samsung Galaxy A54 konsept tasarımı.

Buraya kadar okuduklarınızdan, Galaxy A54’ün Galaxy A53’ten daha kötü bir ana art kameraya sahip olacağını düşünmüş olabilirsiniz. Lakin burada öbür bir problem var. Samsung’un Galaxy A54 ile ilgili planları bir nebze daha farklı olabilir. O denli ki Samsung, Galaxy S22 ile Galaxy S22+ modellerinde 50 MP çözünürlük sunan bir ana art kamera tercih etmişti. Premium segmentte kullanılan bu kamera sensörü, şirketin orta-üst segment telefonunda da kullanılabilir. Bu gerçek olduğu takdirde çözünürlük düşse de fotoğraf kalitesinde bariz bir artış olacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A54, hala çok uzakta olan bir telefon. İddialara nazaran bu akıllı telefon, Samsung Galaxy S23’ten sonraki bir periyotta piyasaya sürülecek. Bu yüzden telefonla ilgili ayrıntılı bilgiler için şimdi erken. Lakin yeniden de söyleyebileceğimiz bir özellik var. Samsung Galaxy A54, çok büyük bir ihtimalle Galaxy A53’te kullanılan Exynos 1280’in halefi olarak tanıtılacak Exynos 1380 isimli işlemci ile karşımıza çıkacak. Bu da telefonun performansının Galaxy A53’ün üzerinde olacağı manasına geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.