İddia: önümüzdeki çeyrekte Meta (META) için ‘gelecek daha fazla acı var’

0 2

Meta Platformlar (NASDAQ: META ), yükselen faiz oranları teknoloji kesimini aşağı çektiği için geçen hafta birtakım dalgalı ticaret seansları gördü. Geçen ay, paylar %16’dan fazla kaybetti, lakin tekrar de Nasdaq 100 endeksinde Meta’yı en çok kaybedenler ortasında sıralamak için kâfi değildi.

İddia: önümüzdeki çeyrekte Meta (META) için ‘gelecek daha fazla acı var’

Bu ortada, Jefferies analisti Brent Thill, 30 Eylül’de CNBC’nin Squawk Box’ına konuk oldu ve burada firmanın durumunu ve hangi rüzgarların acıya neden olacağını tartıştı.

“Harcamalardaki yavaşlamayla ilgili olarak bir reklam fırtınası geliyor ve bunu toplumsal şirketlerde görüyoruz. Yani bir reklam yavaşlaması var, ekonomik bir zıt rüzgar olduğunda şirketlerin kestiği birinci şey. Bence ikinci bileşen rekabet.”

O da ekledi:

“Açıkçası TikTok’ta bir izdiham yaşandı; 18-25 yaşındaki çok az kişi hala Facebook’ta. TikTok ve Snap’e damga vuruyorlar, bu yüzden bence sizin de bir rekabet sıkıntınız var. Bu ortada, gelirinizin durması, Metaverse’e giden büyük yatırımlar, azalan işletme marjları var ve akabinde şu anda teknoloji satın almaya hiç ilgi duymayan birleşik tesire sahip oluyorsunuz ve bu genel bir tabir.”

META grafiği ve analizi

Geçen ay META, 52 haftalık aralığının alt kısmında ve tüm hareketli ortalamaların altında kalarak 134.12 dolardan 171.39 dolara süreç gördü. Teknik tahlil, 144.06 dolarda bir direnç çizgisini ve 133.52 dolarda bir dayanak çizgisini gösteriyor.

META 20-50-200 SMA çizgi grafiği. Kaynak. Finviz.com bilgileri. Burada daha fazla pay senedi görün.

Bununla birlikte, TipRanks analistleri payları ‘orta alım’ olarak pahalandırıyor ve önümüzdeki 12 aydaki ortalama fiyat 223.09$’a ulaşarak, mevcut 136.41$’lık süreç fiyatından %63.54 daha yüksek. Bilhassa, 34 Wall Street analistinden 27’sinin ‘al’, beşinin ‘tutun’ ve ikisinin de ‘sat’ notu var.

Wall Street analistlerinin META için fiyat maksatları. Kaynak: TipRanks

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.