İddia: Bitcoin’in muazzam bir patlamanın eşiğinde!

0 2

Kısa bir oynaklık devrinden sonra, Bitcoin (BTC) 28 Nisan’da yeşil ticarete geri döndü; Bir kripto piyasası analisti, ABD Doları güçlendikçe, amiral gemisi dijital varlık için üst taraflı bir kırılma mümkünlüğünün her geçen gün arttığına inanıyor.

Sav: Bitcoin’in muazzam bir patlamanın eşiğinde!

Bitcoin fiyat hareketini daha fazla inceledikten sonra, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, kripto para ünitesinin şu anki dalgalı durumunun mümkün bir nedenini belirledi; o da şu anda BTC ile ABD Doları korelasyonunun bilhassa güçlü olması.

Poppe’a nazaran, Jerome Powell birkaç hafta evvel oran artışlarından bahsettiği için, Bitcoin’in fiyat hareketi pay senetleri ve endekslerle birlikte düşüş eğilimine neden oldu. Artık analist, önümüzdeki hafta faiz artırımlarıyla doların 50 baz puan (BPS) hareket edeceğini düşündüğünü şu sözlerle tabir etti;

“Söylentileri alıp haberleri sattığımız bir senaryo olacağını varsayım ediyorum. Bence bu olaya yakın yahut tahminen önümüzdeki birkaç gün içinde ABD doları tepeye çıkacak ve olay esasen fiyatlanmış olduğu için oradan düzeltmeye başlayacak. Akabinde, riskin açık olduğu yeni bir tarafsız duruma giriyoruz. Varlıklar düzgün gitmeye devam edecek”

ve şu sözlerle devam etti:

“Bitcoin Mayıs’tan beri tepe yaptığından beri dolar güç gösteriyor ve altcoinler ölüyor. Bitcoin o vakitten beri de birtakım testler görüyor, lakin genel olarak trend olan ses artık burada değerli olan nokta, büyük ölçüde üst hakikat hızlanıyor olmamız. Ayrıyeten, RSI’nin oraya gitmesiyle göstergelerin üst istikametli geniş bir çalışma gösterdiğini gösteren sayılara da giriyoruz.”

BTC/DXY grafiği. Kaynak: Michael van de Poppe

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.