iCloud Kullanıcıları, Başkalarının Fotoğraflarını Görüyor

0 0

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bulut depolama hizmeti iCloud ile ilgili garip bir durum yaşanıyor. Windows bilgisayarlarına iCloud uygulaması indiren birtakım kullanıcılar, senkronize edilen görüntülerde meseleler yaşıyorlar. Lakin bu işin en küçük kısmı. Kullanıcılar, başkalarına ilişkin fotoğraf ve görüntüleri görmeye başlamış durumdalar.

Apple ile ilgili forumlarda gündeme oturan yanılgının nedeni bilinmiyor. Bilinen tek şey, sorunun nedeninin Apple’ın Windows işletim sistemi uyumlu iCloud uygulaması olması. Nedendir bilinmez lakin sistem tamamen çökmüş gibi görünüyor. Apple’dan mevzuyla ilgili açıklama gelmezken, kullanıcıları nelerin beklediğini de kimse bilmiyor.

Başka kullanıcılara ilişkin fotoğraf ve görüntüler gösteriliyor!

iCloud’daki en büyük sorun, kullanıcıların diğerlerine ilişkin fotoğraf ve görüntüleri görmeye başlamış olmaları. Bu durum ferdî bilgilerin güvenliği açısından çok büyük problemler doğurabilir. Çünkü sizin de manzaralarınız, öteki bir Apple kullanıcısının iCloud hesabında görünmeye başlamış olabilir

Apple forumlarına yazan bir kullanıcı, “Hayatımda hiç görmediğim öbür insanların ailelerinin fotoğrafları, futbol maçları ve başka rastgele fotoğraflar bana gösterildi. Açıkçası, bu son derece kaygı verici ve iCloud kullanırken güvende hissettirmiyor.” diyerek, olayın vahametini açıklamış oldu. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.