Huawei’nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi, taşları yerinden oynatabilir!

0 9

Huawei’nin durumunu artık sağır sultan bile biliyordur. Amerikalı teknoloji şirketleri tarafından ambargoya maruz kalan ve bunun sonucunda da kimi pazarlarda %80’e varan kayıplar yaşayan Çinli teknoloji şirketi, yavaş yavaş kendini toparlamaya devam ediyor. Bu süreci eskisinden de güçlü ve daha da kıymetlisi bağımsız olarak atlatmak isteyen Huawei’nin en çok bel bağladığı teknolojisi ise tabi ki HarmonyOS işletim sistemi.

27 Temmuz yani yarın gerçekleşecek olan tanıtımda Çinli şirketin HarmonyOS 3.0 sürümünü tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte takipçilerinin ilgilerini canlı tutmak isteyen Çinli şirket, bu sabah yeni işletim sistemine ilişkin birtakım imajlar paylaştı. Kelam konusu paylaşıma baktığımız vakit, HarmonyOS 3.0’ın bilhassa ana ekran ve widget konusunda hayli yol kat ettiğini görüyoruz.

Huawei’nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi, taşları yerinden oynatabilir!

Dosya sistemi, menü geçişleri, animasyon dayanaklı widget’lar üzere mevzulara ilişkin yeni özellikleri bünyesinde bulunduran HarmonyOS 3.0, yalnızca bu imajlarıyla bile rakipleri için büyük bir tehdit olarak algılandı. Bildiğiniz üzere şu an için taşınabilir işletim sistemi Google ve Apple’ın denetiminde. Android ve iOS işletim sistemleri sayesinde akıllı telefon piyasasını dizayn eden iki teknoloji devinin en son isteyecekleri şey, üçüncü bir ismin piyasada yayılması olacaktır. Bakalım Huawei rakiplerinin kaygılı düşü olan bu hamleyi gerçek kılabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.