Huawei yeni cihazıyla katlanabilir telefon kavramını değiştirecek!

0 10

Huawei, eşsiz bir fütüristik akıllı telefon için kolları sıvadı. Daha evvel hiç görmediğimiz bir dizayna sahip olan yeni bir patent satın alındı. Evraklardaki aygıt, esnek bir döner ekran paneli teknolojisini ortaya koyuyor.

Patent, Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’ne sunuldu ve “esnek ekran dayanak sistemi ve yuvarlanabilir elektronik ekipman” başlığını taşıyordu. Dokümanlar, CN114439843A (Via ITHome) patent numarasını taşıyordu. Bu evraka bakıldığında patent, ekranın altına yerleştirilmiş bir görüntüleme teknolojisine sahip bir elektronik aygıtı tanımlamakta. Patent açıklaması ayrıyeten “basit yapıya, küçük depolama alanına sahip olacağını ve taşınabilir aygıtlara uygulanabileceğini” ekledi.

Huawei katlanabilir kesimine yeni bir soluk katacak

Bilhassa patent skeçlerinde gözlemlenen aygıtın ekranını destekleyen yapı birebir vakitte dönen bir parçayı da içeriyor. Aygıt her iki yanda hami kılıfla kapatılmış döner şaft sistemi ile gelecek. Bununla birlikte, döndürme sürecinin kendisinin otomatik mi yoksa manuel mi olduğu belgisiz. Bu ortada, dayanak sistemi, katlanabilir ekranı sağlayan çeşitli dayanak gibisi yapılara sahip olacak.

Şu an itibariyle, bu patentli aygıtın aslında bir akıllı telefon olup olmadığı belirli değil. Eserin, küçük bir depolama ile eşleştirilmiş temel UI fonksiyonları için düşük güçlü bir yonga seti ile taşınması amaçlanan taşınabilir bir ekran olması hayli mümkün. Bunun hala bir patent olduğunu ve Çinli teknoloji devinin nitekim bu türlü bir eser üzerinde çalışıp çalışmadığının kesin olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.