Huawei Watch GT 3 Pro Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

0 4

Çinli teknoloji şirketi Huawei, bugün global bir lansman gerçekleştirdi. Bu lansmanda evvel katlanabilir ekranlı telefonu Mate Xs 2 ile karşımıza çıkan şirket, telefondan sonra da yeni akıllı saati Watch GT 3 Pro‘yu tüm tanıttı. Bir müddettir Çin pazarında satışta olan telefon, artık dünyaya açılmaya hazır. Pekala Huawei’nin yeni akıllı saati tüketiciye neler vadediyor?

Huawei Watch GT 3 Pro, 2 versiyona sahip olan bir akıllı saat olarak karşımıza çıktı. Bu versiyonlar “Titanium” ve “Ceramic” olarak isimlendiriliyorlar. İki versiyon ortasındaki temel farklar, kullanılan gereç, ekran boyutu ve batarya olarak karşımıza çıktı. Titanium versiyonda 1.43 inç AMOLED ekran yer alırken Ceramic versiyonda ise 1.32 inç boyutundaki bir ekran bulunuyor. Öte yandan; Titanium versiyonun 14 gün, Ceramic versiyonun 7 güne kadar tek şarj ile kullanım imkanı sunduğunu belirtelim.

Karşınızda Huawei Watch GT 3 Pro

Sahip olduğu IP68 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklılık sunan Huawei Watch GT 3 Pro, sıhhat ve spor için bir dizi özellik sunuyor. Bu özellikler EKG, beden sıcaklığı ölçümü, 7/24 kalp atış suratı izleme, uyku takibi ve 100’den fazla idman modu olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların koşu geçmişlerini kaydeden akıllı saat, kullanıcıya mahsus koşu programları da oluşturabiliyor. Türkiye’de pek yaygın olmasa da golf tutkunları için dikkat cazibeli bir özellik de var. Huawei Watch GT 3 Pro, 300’den fazla golf alanının haritasını kendi belleğinde tutuyor.

GPS, Beidou, GLONASS, Galileo ve QZSS üzere takviyeler sayesinde navigasyon açısından pek kâfi olan Huawei Watch GT 3 Pro, dahili hoparlörü, mikrofonu, NFC ve kablosuz şarj dayanağı ile de dikkat çekiyor. HarmonyOS 2 işletim sistemiyle çalışan akıllı saatin Huawei akıllı telefonların yanı sıra Android 6 ve üzeri ile iOS 9 ve üzeri işletim sistemlerine takviye verdiğini de belirtelim. Yani bu akıllı saati bir iPhone ya da Samsung telefonla da kullanabileceksiniz. Fakat HarmonyOS 2 ile iOS yahut Android’in nasıl bir ahenk içerisinde olduğu şu an net değil.

Huawei Watch GT 3 Pro fiyatı

Huawei tarafından yapılan açıklamalara nazaran Watch GT 3 Pro’nun Ceramic versiyonu, 353 euro karşılığında satın alınabilecek. Daha büyük ekran ve 14 güne kadar kullanım imkanı sunan Titanium versiyon içinse 505 euro ödeme yapılması gerekecek. Huawei Türkiye’nin internet sitesine baktığımızda, Huawei Watch GT 3 Pro’nun listelenmeye başladığını fakat fiyat bilgisinin şimdilik paylaşılmadığını görüyoruz. Lakin geçmişte piyasaya sürülen Huawei Watch GT 3’ün fiyatının 4.499 TL karşılığında satıldığını belirtelim. Yeni saatin fiyatı, bundan çok daha yüksek olacaktır…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.