Huawei, Tablet Piyasasına Sert Bir Giriş Yapacak

0 4

Huawei, kendisine yönelik tüm yaptırımlara karşın akıllı aygıt üretme uğraşını sürdürüyor. Akıllı telefon cephesinde kullanıcıları Google’sız aygıtlara alıştırmak ve 5G sunmanın bir yolunu bulmak üzere birtakım zorluklar olsa da şirketin akıllı telefonları piyasaya sürülmeye devam ediyor.

Çin teknoloji devinin tek alanı bildiğiniz üzere akıllı telefonlar değil, tablet ve öteki elektronikler üzere öbür segmentlerde mevcut. Tablet piyasasına değer veren Huawei, piyasaya sürülmek üzere yeni bir Huawei MatePad Pro serisi geliştiriyor.

Huawei’nin geliştirdiği iki tablet, Çin’de alınması mecburî olan 3C sertifikasını aldı

Çin Zarurî Sertifikası (3C – The China Compulsory Certification), bu iki tabletin Huawei’nin yeni TD-LTE Kablosuz Terminal Ekipmanı ile donatıldığını doğrular nitelikte. Ayrıyeten aygıtlarda 40W’lık bir süratli şarj takviyesi de mevcut. Huawei MatePad Pro serisine ilişkin bu yeni iki tabletin şu an için 4G LTE ağ tipini desteklediği görülüyor.

WGR-W09, WGR-W19, WGRR-W09 ve WGRR-W19 model numaralarına sahip öbür tabletler de 3C sertifikasını geçti, bu model numaralarının Huawei MatePad Pro 12.5’in farklı konfigürasyonlara sahip varyantları olduğu düşünülüyor.

Haziran 2021’de şirket, Huawei MatePad Pro 12,6 ve MatePad Pro 10,8 inç’i tanıtmıştı. Bu aygıtlar kutudan çıktığı haliyle HarmonyOS 2 işletim sistemine ve Kirin 9000 yahut Snapdragon 870 yongalarına sahiplerdi. Yeni aygıtta nasıl bir donanım kullanılacağını yahut ne vakit çıkacağını şimdi bilmiyoruz lakin ayrıntılar geldiğinde bilgilendirmek için burada olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.