Huawei, Rusya’ya 15 milyon dolar değerinde ekipman gönderdi!

0 4

Yeni bir rapor, Huawei‘nin Rusya‘ya bir dizi telekomünikasyon tabanlı ekipman teslim ettiğini ortaya koydu. Şirket bu ekipmanları bir Rus telekom operatörüne göndermiş.

Haber, konuya yakın kaynaklardan geldi Görünüşe göre, Çinli teknoloji devi Rusya’nın VimpelCom’una telekomünikasyon ekipmanı gönderdi. Kaynaklar, teslimatların daha önce imzalanmış bir sözleşme kapsamında yapıldığını, ancak yeni bir sözleşmenin henüz onaylanmadığını belirtiyor. Birkaç gün önce VimpelCom, Huawei tarafından yapılan çok sayıda telekom ekipmanı aldı.

Huawei, Rusya’ya 15 milyon dolar değerinde ekipman gönderdi!

Sözleşme şartlarına yakın kişilere göre bunlar görünüşe göre yaklaşık 15 milyon ABD Doları değerinde. İki kaynağa göre, tedarik sözleşmesi oldukça uzun ve başlangıçta 24 Şubat’ta imzalanmış. Ancak uygulanan yaptırımlar teslimatlarda sorunlara neden olmuş. Şu an itibariyle, dünya çapında çeşitli hükümetler, Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya‘ya karşı tavır alıyor. ABD, bölgede özellikle savunma, havacılık ve gemi yapımı ile ilgili teknolojiler olmak üzere yüksek teknolojili ürünlerin ihracatını yasakladı.

Bunlara ayrıca yarı iletkenler, bilgisayarlar, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği ekipmanlarının tedariki de dahil. Şubat 2022’de ABD Ticaret Bakanlığı’nın Sanayi ve Güvenlik Bürosu, sivil telekomünikasyon altyapısını sürdürmek için mal ihracatı veya transferinin bu kuralın dışında tutulacağına dair bir açıklama yayınlamıştı. Rusya Ukrayna savaşı şu anda hala devam ediyor, ne yazık ki müzakere masasında olumlu sonuç çıkmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.