Huawei Apple’a meydan okudu!

0 6

Çinli teknoloji devi Huawei, ilerlemesi ABD hükümeti tarafından ansızın durdurulmadan evvel önder akıllı telefon markası olarak yoluna devam ediyordu. Huawei, ABD’nin 3 yıldan uzun bir müddet evvel bir dizi yaptırımla dizginlenmesinden sonra bir dizi aksiliğe katlanmıştı. Avrupa operasyonlarını da etkileyen ağır yaptırım rejimi, pazar hissesinde büyük bir düşüşe neden oldu.

Huawei Apple’a meydan okudu!

Bir Huawei yöneticisi, ABD’nin yaptırımları olmasaydı şirketin Apple ile eşit olacağını söz etti. Richard Yu ayrıyeten Samsung’u akıllı telefon pazarında küçük bir oyuncu olarak nitelendirdi. Şiddetli ABD yaptırım rejimi, neredeyse Huawei’nin çöküşüne yol açmıştı. Sonuç olarak şirket akıllı telefon sanayisindeki ikinci durumdan geriledi. Bununla birlikte, geçen yıl, Huawei enkazdan yükselmeye devam etti. Huawei’nin HamonyOS’u, devir boyunca en büyük başarılarından biri oldu. Huawei’nin tüketici iş kümesi CEO’su Yu’ya nazaran Huawei, Apple’dan sonra ikinci başkan üretici olabilirdi. İddiı Çin’deki bir otomotiv forumunda ortaya atıldı.

Samsung, 2019’daki yaptırımlardan evvel global pazarın tepesindeydi. Fakat Huawei’nin yıllık büyüme kestirimleri, birkaç yıl içinde Samsung’u geçebileceğini iddia ediyordu. Ayrıyeten Huawei’nin yıllık %50 büyüme oranının dikkat alımlı bir performans olduğu da not ediliyor. Bu, onu bir yıl içinde global akıllı telefon üreticilerinin tepesine koyabilirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.