Honor’un yeni akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

0 5

Akıllı telefon dünyasının kıymetli fiyat performans markalarından biri olan Honor, bir müddettir yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyordu. Aslında bu telefon için büsbütün yeni bir aygıt demek de çok hakikat olmaz zira tanıtılan yeni model olan Honor X8 5G isminden da anlaşılacağı üzere Mart ayında gördüğümüz Honor X8 4G’nin 5G versiyonu.

Bununla birlikte Honor X8 5G adını duyduğumuzda birinci akla gelen daha yüksek donanım ve daha güçlü bir aygıt olmasıyken değişik bir halde Honor, 5G’ye yükselttiği modelinin donanımında kısıntılara gitmiş. Yeni telefona baktığımız vakit birinci dikkatimizi çeken şey 6,5 inç büyüklüğe ve Ful HD+ çözünürlüğe sahip olan LCD ekran oluyor.

Honor’un yeni akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

Bu ekranın üst kısmında bulunan damla çentik yuvasına 8MP’lik bir selfie kamerası sığdıran Honor, aygıtın art yüzeyinde ise 48MP + 2MP + 2MP’den oluşan 3’lü bir kamera yapısına yer vermiş.

Gücünü Snapdragon 480 Plus yonga setinden alan Honor X8 5G’de 5GB RAM ve 128GB dahili depolama alanının bulunduğunu da söyleyelim. Telefonun batarya yuvasına baktığımız vakit burada 5.000mAh’lık bir pilin var olduğunu görüyoruz. 22,5W süratli şarj teknolojisine sahip olan aygıtın parmak izi okuyucusu ise yan tarafa pozisyonlandırılmış.

Honor, koyu siyah, mavi ve gümüş renk seçeneklerine sahip olduğunu duyurduğu yeni modelinin çıkış tarihi yahut fiyatı hakkında ise şimdilik net bir bilgi vermedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.