Honor Huawei’nin yerini alıyor

0 0

2022’nin birinci üç ayında Çin‘de akıllı telefon sevkiyatları, geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran %14 düşüş gösterdi. Bu düzeyler, pandemi sırasında piyasanın gördüğü en berbat düzeylere benziyor, aslında yeni koronavirüs dalgasının gelmesi ve ilgili karantinaların da olumsuz bir tesiri oldu.

Honor Huawei’nin yerini alıyor!

vivo, %19,7’lik pazar hissesine düşmesine karşın, kardeş Oppo’yu geride bırakarak pazardaki 1 numaralı sırayı geri aldı. Oppo, vivo’dan daha berbat etkilendi ve hissesi %18’e düşerek %17,9’a yükselen Apple‘ın çabucak önünde ikinci sıraya yerleşti. iPhone 13, piyasaya sürüldükten sonra 13 serisine olan talebin azalmasına karşın, çeyrek boyunca Çin’de en çok satan telefon oldu. Apple, Huawei’nin çöküşünden en çok yararlananlardan biri. Yeniden de, %5’lik düşük bir paydan %17’ye yükselen Honor kadar kazanmadı. Honor 60, 60 Pro ve 60 SE’nin popülaritesi, şirketin sırf yıldan yıla değil, birebir vakitte 2021’in 4. çeyreğine kıyasla (%16,7 hissede oturduğu zaman) büyümesine de yardımcı oldu. Huawei %15’ten %6.2’ye düştü.

Apple‘ın ve Honor’un büyümesi, kendilerini 5. sıradaki Xiaomi’nin önüne geçirdi. Analistler hala Redmi K40 serisi ve Redmi Note 11 serisi için güçlü talep olduğunu söylüyor. Counterpoint, birinci çeyrekte Çin’de satılan akıllı telefonların %1’inden azının birinci sınıf katlanabilir aygıtların oluşturduğunu bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.