HODL yapılan Bitcoin 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı!

0 2

Çoğu Bitcoin ( BTC ) yatırımcısı, kripto para ünitesi 20.000 dolar civarında konsolide etmeye devam ederken, genişletilmiş düzeltmeye karşın varlığın gelecekte ralli muhtemelliğine güveniyor üzere görünüyor.

HODL yapılan Bitcoin 5 yılın en yüksek düzeyine ulaştı!

Bu nedenle yatırımcılar, genel kripto piyasasına ağır basan makroekonomik faktörlerle ‘ HODL ‘ yatırım stratejisini tercih ediyor. Glassnode datalarına nazaran , bilhassa 29 Eylül itibariyle, HODL kapsamındaki Bitcoin ölçüsü, 7.509.524.362 BTC’ye muadil 341.55 milyar BTC ile beş yıllık rekor bir düzeye ulaştı.

HODL kapsamındaki Bitcoin ölçüsü. Kaynak: Glassnode.

Uzun vadeli sahipler için, satışın ziyana yol açacağı düşünüldüğünde varlığı elde tutmanın mantıklı olduğunu belirtmekte yarar var. Bu durumda Glassnode bilgileri , uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin varlığı yaklaşık %42 ziyanla sattıklarını da gösteriyor.

Bitcoin uzun vadeli karlılık tablosu. Kaynak: Glassnode.

Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerine olan itimat, güçlü olmaya devam ediyor

Bitcoin sahipleri ortasındaki uzun vadeli yatırım inancı güçlü kaldığı için bilgiler kesintiye uğrayabilir. Birçok yatırımcı, bir Bitcoin rallisini tetiklemek için artan benimseme ve amortisman arzı üzere faktörlere güveniyor.

Dahası, HOLD altındaki ölçü potansiyel olarak Bitcoin’in bir kıymet deposu olarak durumunu gösterir ve enflasyona karşı bir korunma ivme kazanıyor olabilir. Bu nedenle, Bitcoin kimi yatırımcıların gözünde daha bedelli hale geliyor üzere görünüyor ve rastgele bir fiyat düşüşü yatırım yapmayı uygun kılıyor.

Ek olarak, düşük fiyat, birçok global fiat para ünitesinin artan devalüasyonunun akabinde varlığı biriktirmek için harika bir senaryo sunuyor. Sahiden de, sterlinin azalan bedeli ile birlikte, datalar, GBP/BTC ticaret hacminin vurguladığı üzere, yatırımcıların Bitcoin’i tercih etme mümkünlüğünün yüksek olduğunu gösteriyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.