HarmonyOS 3 Resmen Duyuruldu

0 10

Pandemiden evvel dünyanın en büyük gündem hususlarından biri ABD-Çin ortasındaki ticaret savaşları ve ABD hükümetinin Huawei başta olmak üzere Çinli teknoloji firmalarına olan yaptırımlarıydı. Çinli firma o devirde büyük sorun yaşamıştı.

Pek çok kişi Huawei’nin pazardan çekileceğini düşünüyordu lakin firma, kendi işletim sistemiyle pazardaki varlığını sürdürdü. Sonuç olarak da kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u duyurmuştu. Artık işletim sisteminin 3. versiyonu karşımıza çıkacak. Bu işletim sistemi bilindiği üzere sadece taşınabilir aygıtlarda değil objelerin interneti çalışmalarında da kullanılıyor.

Altı büyük güncelleme geliyor

HarmonyOS 3 ile birlikte göze çarpan 6 büyük geliştirme dikkat çekiyor. Bu geliştirmeler farklı aygıtlarda kullanım, ekosistem, kozmik kart, akıcı performans, saklılık ve güvenlik ve bilgiye erişim alanında yapıldı.

HarmonyOS 3 artık daha fazla aygıtta kullanılabielcek. Ayrıyeten bu işletim sistemine sahip olan aygıtların bağlanabileceği aygıt sayısı da artacak. Bu aygıtlar ortasında akıllı gözlükler, yazıcılar ve otomobiller de yer alıyor.

Bilgisayarda HarmonyOS ile ekranları ikiye bölmek mümkün oluyor. Böylelikle ekranın yarısı bilgisayar ekranı olarak kullanılırken yarısında da telefonu haline geliyor. Ayrıyeten işletim sistemine sahip aygıtlar ortasında manzara paylaşımı da mümkün.

Güvenlik ve kapalılık konusunda ABD hükümeti tarafından suçlanmış olan Huawei, saklılık merkezi, kilit ekranı data erişimi, yüksek frekans data erişimi, yüksek hassasiyete sahip kullanım, virüs engelleme üzere çeşitli özelliklere kavuşuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.