Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir uyarı yayınladı!

0 14

Güney Koreli kripto tüccarları, geçen hafta sabit parası TerraUSD (UST) çöktüğünde, kaybedecek bir şeyleri olmadığına inandıkları için pahasının %99,99’unu kaybeden bir kripto para ünitesi olan Terra’yı ( LUNA ) satın almak için çabuk ettiler.

Güney Koreli yetkililer, Terra (LUNA) için bir ihtar yayınladı!

Reuters tarafından 19 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora nazaran, Luna’nın mucizevi bir toparlanma gerçekleştireceğini ümit eden spekülatörlerden bir ölçü satın alma oldu ve kimileri, çöküşüne müsaade verilmeyecek kadar büyük olduğu inancına bağlı kaldı.

LUNA, Nisan sonunda yaklaşık 100 dolar kıymetindeydi, fakat şu anda bir sentin çok altında satıyor.

Optimist bir yatırımcı, Güney Kore’nin çevrimiçi platformu Naver’deki bir blogda, “bunların” kim olabileceğini ayrıntılandırmadan, “LUNA bir vakitler birinci on piyasa bedeline sahip büyük bir madeni paraydı, bu yüzden onu canlandırmak için ne gerekiyorsa yapacaklar” dedi.

Blog muharriri, hafta sonu boyunca, jeton başına 0.33 won (0.0003 $) fiyatla 300.000 Luna satın almak için global bir kripto para borsası kullandığını söyledi.

Bu ortada, bir blok zinciri tahlil şirketi olan Elliptic, bu tokenlardan rastgele birini satın alan yatırımcıların toplamda 42 milyar doların üzerinde kayıp yaşadığını kestirim ediyor. Her iki token de Koreli bir geliştirici olan Do Kwon tarafından ortaklaşa kurulan bir blok zinciri platformu olan Terra ile bağlantılıdır.

LUNA, Güney Koreli yetkililerin radarında

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komitesi, Salı günü satın almadaki beklenmedik artışı yakaladı ve bunun sonucunda halka Luna’ya yatırım yapmaktan kaçınmaları konusunda bir ihtar yayınladı.

FSC’deki bir kaynağa nazaran, ismini vermeyi reddeden Güney Koreli bir bürokrat, Güney Kore’nin büyük borsalarında iki günden biraz fazla bir mühlet içinde feshedilmiş kripto para ünitesine yatırım yapan insan sayısının yüzde elliden fazla arttığını belirtti. (15 Mayıs itibariyle toplam 280.000’in üzerinde)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.