Gucci, Şimdi de Roblox’ta Kasaba İnşa Etti

0 13

Metaverse ve kripto para dünyasında her geçen gün daha da faal rol üstlenen lüks giysi markası Gucci, bugün yeni bir teşebbüsünü daha hayat geçirdi. Günümüzde ‘metaverse’ olarak kategorilendirilen çevrimiçi oyun platformu Roblox, Gucci tarafından oluşturulan özel ‘Gucci Town’ isimli haritaya konut sahipliği yapmaya başladı.

Gucci’nin bugünden itibaren Roblox’ta ziyaret edilebilir olan platformu, orta kısmında bir bahçeye, oyuncuların Roblox avatarları için Gucci eşyaları alabilecekleri sanal bir mağazaya ve özel oyunlara mesken sahipliği yapıyor. Roblox’taki Gucci Town’ı ziyaret etmek için bu temasa tıklayarak kelam konusu dünyanın Roblox sayfasını açabilirsiniz.

Harita, Roblox’ta kalıcı olacak:

Gucci’nin yeni Roblox teşebbüsü, aslında markayı birinci sefer burada görüşümüz olmadı. Marka, geçtiğimiz yıl yeniden mayıs ayında ‘Gucci Garden’ isimli dünyasını Roblox’a koymuştu. Ancak bu dünya, Gucci Town’dan farklı olarak sırf 2 hafta müddetle oyunda kalmıştı. Gucci Town’ın ise oyunda sınırsız mühletle kalacağı açıklandı.

Gucci, yeni paylaştığı açıklamasında geçtiğimiz yılki dünyasının internet dünyasının itibarlı ödüllerinden Webby Mükafatı kazandığını da açıkladı. Şirket, yeni dünyasıyla Roblox’ta kalıcı bir tecrübe oluşturan birinci lüks giysi markası olduğunu da vurguladı. Gucci Town, Roblox ile yapılan beşinci iş birliği oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.