GTA VI ile Birlikte İlk Oynanabilir Kadın Karakter Gelebilir

0 3

Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu olacak GTA VI için uzun yıllardır devam eden bekleyiş sürüyor. Konsollarda ve bilgisayarlarda uzun yıllardır oynanan GTA V’in yerini alacak olan oyun hakkında çok sayıda farklı teori ve argüman bulunuyor.

Bu argümanlardan biri ise Bloomberg’den geldi. Bölüme ve Rockstar Games’e yakın olan Bloomberg’e nazaran uzun vakittir beklenen oyunda, oyunun merkezinde bir bayan karakter yer alacak. Ek olarak, oyun GTA V’ten çok Grand Theft Auto: Vice City havasına sahip olacak.

GTA tarihinin birinci bayan başkarakteri

Bugüne kadar GTA serisinde baş karakter her vakit erkek olmuştu. Son yıllarda şirket içinde de bayanların haklarını uygunlaştıran ve maaş eşitsizliğini giderme yolunda adımlar atan Rockstar, iddialara nazaran GTA VI ile birlikte de oyuna birinci kere bir bayan baş karakter koyacak. Latin Amerikalı bu bayan karakter oynanabilir tek karakter olmayacak, bir çift hırsızı canlandıracağız. Bugüne dek bayan oynanabilir karakterler konusunda daima olarak ‘katı’ bir duruş sergileyen Rockstar’ın bu atılımının, bayan hakları savunucularının dikkatini çekmek ve onayını almak için yapıldığı argüman edildi.

ABD’li oyun firması, daha evvel 2018 yılında şirket içindeki eşitsizlikler ve zorbalık davranışları gündeme gelmişti. Sonrasında da firmanın iç işleyişinde bu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli adımlar atılmıştı. Bu süreçte firmanın oyunlarında da birtakım değişiklikler ortaya çıktı. GTA V’te translara yönelik alaycı sözler kaldırıldı, Hatta GTA Online için hazırlanan ve hakkında pek çok bilginin ortaya çıktığı Cops’n Crooks isimli ek paket de George Floyd’un bir polis memuru tarafından vurulmasının akabinde sessizce iptal edilmiş ve oyuna eklenen ve ek paketi işaret eden tüm deliller kaldırılmıştı.

Yalandan da olsa Miami

GTA VI’da yaşanacak olaylar genel olarak Miami’nin kurgusal bir versiyonunda gerçekleşecek. Rockstar daha evvel de GTA: Vice City’de bizi bu kurguya götürmüştü. Bloomberg’in haberinde kesin olarak Vice City denilmiyor olsa da, daha evvelce gelen ipuçları ve tezler da serinin daha evvelki oyunlarında gördüğümüz kente dönüşe işaret ediyor.

Peki sizce Rockstar yıllardır oyunlarına eklemediği oynanabilir bayan karakteri bu defa GTA 6’ya ekleyecek mi?

GTA serisinin evrimi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.