Google’dan Katlanabilir Akıllı Telefon Geliyor

0 0

Akıllı telefon kesiminin son periyotlardaki trendlerinden katlanabilir ekranlı modeller ortasındaki rekabet artıyor. Samsung, Huawei ve Oppo üzere markalar, katlanabilir ekranlı telefonlarını çoktan piyasaya sürdüler. Şimdiyse bunlara bir yenisi daha eklenecek üzere görünüyor. Savlara nazaran ABD merkezli teknoloji devi Google, önümüzdeki devirlerde katlanabilir ekranlı bir telefonla karşımıza çıkacak. Bu telefonun “Pixel Fold” olarak isimlendirileceği belirtiliyor.

Ekran üretim bölümünde 25 yıl üzere önemli bir deneyime sahip olan Ross Young, Kasım 2021’de Google’ın uzunca bir mühlet katlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığını lakin projenin rafa kalktığını açıklamıştı. Artık bir sefer daha açıklama yapan Young, Google’ın katlanabilir ekranlı telefonunun geri döndüğünü duyurdu. Üstelik bu defa, bu akıllı telefonla ilgili biraz daha fazla bilgi sahibiyiz.

Google Pixel Fold, rakiplerinden küçük olacak

Ross Young tarafından yapılan açıklamaya nazaran Google’ın katlanabilir ekranlı telefonu, 5.8 inç büyüklüğünde olacak. Bu da Google Pixel Fold’un rakiplerinden küçük olacağı manasına geliyor. Young’a nazaran Samsung’un yakın bir gelecekte piyasaya süreceği Galaxy Z Fold 4, 6,19 inç büyüklüğündeki bir ekranla gelecek. Pekala bu akıllı telefon ne vakit piyasaya sürülecek?

Daldaki muteber isimlerden bir tanesi olan Young, Google Pixel Fold’un 2022’nin son çeyreğinde piyasaya sürüleceğini tez ediyor. Ocak 2022’de ortaya atılan kimi tezlere nazaran Google Pixel Fold, 1.400 dolar karşılığında piyasaya sürülecek. Aslında bu da kıymetli bir ayrıntı zira Galaxy Z Fold 3’ün 1.800 dolarlık fiyat etiketini göz önünde bulunduracak olursak; Google Pixel Fold’un piyasa kaidelerine nazaran uygun fiyatlı olacağını tabir edebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.