Google zam işini iyice abarttı!

0 20

Gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde çabucak her tipten mal ve hizmet fiyatında artış yaşandığı bir gerçek. Bununla birlikte bilhassa ülkemizde döviz kuru ve enflasyon tesiri nedeniyle zamsız bir günümüz olmuyor desek yeridir. Tabi yeniden de bazen öylesine yüksek dengeli fiyat güncellemeleri görüyoruz ki, o kadar alışmışlığımıza karşın “yok artık bu da ne” biçiminde reaksiyon vermekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Google tarafından tüm dünya genelinde verilen Google Domains hizmetinde yaşanacağı argüman edilen fiyat güncellemesi de, yeniden bizlere bu cinsten bir reaksiyon verdireceğe benziyor. Gelen birinci bilgilere nazaran, Google Domains servisinde bugüne kadar 75-TL olan yıllık domain fiyatı, 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 195-TL’ye çıkarılacak.

Google artırım işini güzelce abarttı!

Orana vurduğumuz vakit %150’nin üzerinde bir artışa tekabül eden bu fiyat güncellemesi, son vakitlerde bir esere tek kalemde yapılan en yüksek oranlı artırım süreçlerinden biri olabilir.

Öte yandan her ne kadar şu an için Google tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmasa da, yeniden de ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyebiliriz. Bu nedenle şayet yakın vakitte Google Domains’de kayıtlı bir domaininizi müddetini yenilecekseniz ya da yeni bir domain kaydı yapacaksanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.