Google verileri, ‘LUNA 2.0’ için küresel ilginin yüksek olduğunu gösteriyor!

0 10

Stabilcoin TerraUSD (UST) ve kardeş kripto parası Terra’nın ( LUNA ) makûs şöhretli çöküşü, yatırımcılar için büyük kayıplara neden oldu. Bu olayın sonrasında bile, Terraform Labs ekosistemi piyasadan çekilmeyi reddetti. Hatta Mayıs’ta geleceği duyurulan yeni Luna 2.0 blok zincirinin lansmanı ise onayladı bile.

Google dataları, ‘LUNA 2.0’ için global ilginin yüksek olduğunu gösteriyor!

Google Trends datalarına nazaran, beklenen yeni blok zincirine olan ilgi fırladı, birtakım ülkelerde ise başkalar ülkelere göre çok daha fazla ilgi mevcut.

Google Arama’da ‘LUNA 2.0’ anahtar sözüne olan ilgi geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir halde arttı. Aramalardaki yükseliş, bilhassa 1 Mayıs’tan itibaren önemli manada fark edilirken, 8 Mayıs’tan 15 Mayıs’a kadar ilgi puanı 100’e yükseldi. 22 Mayıs’ta ise ilgi puanı biraz düşerek 89’da kaldı.

Aşağıda yer alan grafik, aramalara dair ayrıntılı bilgi sunuyor. Grafiklerdeki sayılar, verilen bölge ve vakit için, grafikteki en yüksek noktaya nazaran arama ilgisini temsil ediyor. 100 puan, seçilen vakit ve yer için azamî arama ilgisi iken, 0 ise ilgi yok manasına geliyor.

Makul ülkeler bazında, Luna 2.0’a olan ilgi en yüksek kullanıcılar ortasında Finlandiya (100), akabinde İspanya (76), Hollanda (72), Singapur (68), Romanya (64), İtalya (61), Almanya (52), Polonya ve İsviçre (her ikisi de 43) ve Avustralya (37) yer alıyor.

Kripto borsaları CEO’nun talebini dikkate alacak mı?

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, birkaç kripto para borsasına, yayına girdikten sonra LUNA 2.0’ı tekrar listelemeleri için resmi bir talepte bulundu ve “Lütfen Luna 2.0’ı listeleyin” dedi.

Kelam konusu borsalar, Kore’de Güney Kore Wonu (KRW) ticaretini destekleyen birinci beş borsadır ve talep, ‘Terra Network’ün Yine Doğuşu’ başlıklı oylamanın sunulmasından yaklaşık bir hafta sonra yapılmıştır.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.