Google Pixel kullanıcılarına müjde, VoLTE özelliği sonunda geldi!

0 9

Google’ın en büyük amaçlarından biri akıllı telefon dünyasında saygın bir markaya sahip olmaktır. Bunun için birinci olarak Motorola’yı satın alan teknoloji devi, daha sonra bu şirketi Lenovo’ya satarak yoluna kendi markası Nexus ile devam etme kararı almıştı. Her ne kadar Nexus modelleri Google’ın akıllı telefon pazarında ismini duyurma vazifesini yerine getirse de, Nexus’da istediği geleceği görmeyen Google, Pixel ile yeni bir sayfa açtı.

Aslında yeni markanın şu ana kadar pek uygun işler çıkarttığını söyleyebiliriz lakin Google bu sefer işini talihe bırakmak istemiyor ve güncellemeler ile kullanıcılarının ilgisini her an canlı tutmak istiyor. Bu kapsamda Haziran ayı güncellemesini de servis eden Google, toplam 10 farklı Pixel modeli için gelen bu güncelleme ile çok kıymetli bir yeniliği de hayata geçirmiş oldu.

Google Pixel kullanıcılarına müjde, VoLTE özelliği sonunda geldi!

Buna nazaran bu güncellemeyi alan Pixel modelleri VoLTE dayanağını de sunmaya başlayacak. Açılımı Voice Over LTE olan bu teknoloji sayesinde, HD+ görüşme teknolojisi sağlanmış oluyor. Ses ve imajlı görüşmelerin 4G ve daha yeni teknolojiler üzerinden yapılması mantığına dayalı VoLTE teknolojisi, Pixel kullanıcılarının çok daha konforlu bir bağlantı kurmalarını sağlayacak.

Google’dan yapılan açıklamaya nazaran, kelam konusu güncellemeyi alacak telefon modelleri ise şunlar; Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a 5G, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.