Google Pixel 7 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı

0 11

Teknoloji devi Google, akıllı telefon pazarında Pixel serisi telefonlarıyla rekabet ediyor. Amiral gemisi aygıtlara nispeten orta-üst segment aygıtlar üreten şirket, önümüzdeki aylarda tezli özelliklerle Pixel 7 serisini piyasaya sürecek.

Geçtiğimiz haftalarda şirket, merakla beklenen I/O 2022 aktifliğini düzenlerken, bu aktiflikte yeni Pixel 6a akıllı telefonunu da tanıttı. Fakat aktiflikte Google, bir sonraki Pixel 7 modelini de gösterdi. Lakin Pixel 7’nin tanıtımının gerçekleşmediğini de belirtmekte yarar var.

Pixel 7 serisinin özellikleri netleşiyor

Google’ın yıl sonlarına piyasaya çıkaracağı Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, ekran özelliklerini ortaya koyan yeni sızıntılarla gündeme geldi. Android Açık Kaynak Projesi’nden (AOSP)’da keşfedilen kodlarda, C10 ve P10 isimli iki ekran şoförü ve bunların Pixel 7 ile Pixel 7 Pro olduğu tespit edildi. Pekala Pixel 7 serisinin ekran özellikleri nasıl olacak?

Sızdırılan bilgilere nazaran Google, ekran tarafında Pixel 7 serisini evvelki modelde olduğu üzere sabit tutacak. Pixel 6, 1080×2400 piksel çözünürlükte ve 60 Hz yenileme suratına sahip ekranla gelirken, Pixel 7’nin de birebir ekran ile geleceği ortaya çıktı.

Öte yandan Pro modelde de tıpkı durum geçerli. Pixel 6 Pro ile birebir ekranı kullanacak Google, Pixel 7 Pro’da, 120 Hz yenileme suratını destekleyen 1440 x 3120 piksel çözünürlüklü ekrana yer verecek.

Pixel 7 serisinin ekran özellikleri daha evvelce tekrar gündeme gelmişti. O zamanki sızıntılarda Pixel 7’nin 8, Pixel 7 Pro’nun ise 8.5 inçlik ekran ile geleceği argüman edilmişti. Artık ise aygıtların ekran ayrıntıları tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.