Google Pixel 6a yeni ülkelerde satışa sunuluyor! Peki ya Türkiye?

0 5

Google‘ın Pixel 6a‘sı bu haftanın başlarında ABD’de 449 dolardan duyurulmuştu. Artık, Google’ın en yeni orta düzey Pixel’ini satmayı planladığı daha fazla bölgede fiyatlandırma ve renk seçenekleri hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Google şimdiye kadar Pixel 6a’nın 21 Temmuz’dan itibaren ABD ve Japonya’da ön siparişe sunulacağını onayladı, lakin geri kalan ülkeler hakkında şimdi detaylı bilgimiz yok.

Google, Pixel 6a’yı Avrupa’da hayli rekabetçi bir formda fiyatlandırdı ve tek 6/128GB seçenek için 459 € talep etti. Singapur ve İrlanda’daki alıcılar sadece Kömür siyahı rengine erişirken, öteki tüm bölgelerde Adaçayı ve Tebeşir seçenekleri de olacak. Google şimdi fiyatlandırma ve kullanılabilirlik detaylarını sağlamamış olsa da Pixel 6a’nın yakında Hindistan’a da ulaşması bekleniyor.

Google Pixel 6a yeni ülkelerde satışa sunuluyor! Pekala ya Türkiye?

Google Pixel 6A, gücünü 5 nanometre üretim sürecinden geçen Tensör işlemciden alıyor. İşlemci; iki adet 2.8 Ghz suratında ARM Cortex-X1, iki adet 2.2 GHz suratında ARM Cortex-A76 ve dört adet 1.8 GHz suratında ARM Cortex-A55 çekirdeklerine sahip. Ek olarak grafik muhtaçlığını ise Mali-G78 MP24 ile sağlıyor. Akıllı telefon; 6.1 inç büyüklüğünde, 1080 x 2400 çözünürlüğünde ve 60Hz ekran tazeleme suratında AMOLED ekrana sahip. Aygıtın art tarafında 27mm geniş açılı, EIS – OIS özellikli 12.2 Megapiksel geniş açılı ana ve 12 Megapiksel 114 derece ultra geniş açılı olmak üzere ikili kamera suramı yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.