Google Pixel 6a sonunda satışa sunuluyor! İşte fiyatı

0 4

Amerikalı teknoloji devi Google’ın en yeni akıllı telefon modeli olan Pixel 6a sonunda raflardaki yerini alıyor. Bir mühlet evvel tanıtılan ve tanıtım tarihinden bu yana kendisinden pek haber alınamayan Pixel 6a birinci olarak Hindistan’da ön siparişe çıkacak. Google’dan yapılan açıklamaya nazaran, telefonun bir sonraki adresleri ise; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallıklar, Avustralya, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Singapur, Tayvan ve Japonya olacak.

Sizin de görebildiğiniz üzere liste hayli sonlu ve maalesef ülkemiz bu listede yer almıyor. Lakin yeniden de bu aygıtı Amazon üzere harici kaynaklar üzerinden satın alabilecek okurlarımız için biraz daha ayrıntılandıralım.

Google Pixel 6a sonunda satışa sunuluyor! İşte fiyatı

Google Pixel 6a, 6,1 inç büyüklüğünde ve 1800 x 2400 piksel çözünürlüğünde OLED ekran ile geliyor. Gorilla Glass 3 ile korunan bu ekranın HDR takviyesinin bulunduğunu belirtelim.

Gücünü Google’ın kendi yonga seti olan Google Tensor (5 nm)’den alan Pixel 6a, 6GB RAM VE 128GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkacak. Aygıtın art yüzeyinde 12,2 MP + 12MP olmak üzere ikili bir yapı tercih edilmişken selfie meraklıları içinse 8MP’lik bir lense yer verilmiş.

Kutudan Android 12 işletim sistemiyle çıkacak olan aygıtın batarya yuvasında ise 4.410mAh’lık bir pil bulunuyor. Son olarak Google Pixel 6a’nın ABD satış fiyatının 449 dolar, Avrupa satış fiyatının ise 459 Euro olduğunu söyleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.