Google işe alımlarda standart değiştirdi

0 3

Meta ve başka teknoloji şirketlerine çok benzeyen CEO Sundar Pichai, sürat değişimi için “belirsiz bir global ekonomik görünüme” atıfta bulundu ve şirketin operasyonları konsolide edeceğini ve “yatırımların çakıştığı yerlerde” nizama sokacağını söyledi.

Google’ın işe alma suratı, 2022’nin ikinci çeyreğinde şirket, her yıl %17 artışla 163.906 iş gücüne 10.000 yeni çalışan eklediğinden ötürü da çok yüksekti. Bununla birlikte, 2022’nin geri kalanında Google, mühendislik, teknik ve diğer değerli rollere işe alımlara odaklanacak.

Google işe alımlarda standart değiştirdi

“İleriye dönük olarak, daha teşebbüsçü olmamız, daha aciliyetle, daha çok odaklanmayla ve aydınlık günlerde gösterdiğimizden daha fazla açlıkla çalışmamız gerekiyor. Birtakım durumlarda bu, yatırımların çakıştığı yerlerde konsolide etmek ve süreçleri kolaylaştırmak manasına gelir. Öteki durumlarda ise bu, kaynakları daha yüksek öncelikli alanlara yine dağıtmak manasına gelebilir.”

Bloomberg’e nazaran Microsoft, iş kümelerindeki yine düzenleme nedeniyle birtakım işleri kesmeyi de planlıyor. Bunlar, dünya çapında danışmanlık ve ortak tahliller de dahil olmak üzere kimi kümeleri etkileyecektir. Lakin şirket, öbür rollerde işe almaya devam etmeyi planlıyor ve 2022’yi daha fazla sayıda çalışanla tamamlayacak.

Diğer teknoloji firmaları da yavaşlayan iktisadın işe alımları etkileyeceğini söyledi. Dün Meta CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanları “yakın tarihte gördüğü en berbat düşüşlerden birinin” şirketi etkileyebileceği konusunda uyarırken, yöneticilere “kötü performans gösterenlerden” “kurtulmalarını” söyledi. Netflix, Unity, Coinbase ve Paypal da son vakitlerde pek çok işte kesintiye gitti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.