Google, internette arama yapma şeklimizi değiştiriyor

0 6

2022 yılında Google’ın Search On etkinliğinde sergilenen değişiklikte, imgelerin ve görüntülerin artık sekmelerle ayrılmadığı, arama sonuçlarına direkt entegre edildiği görülmüştü.

Google‘ın Mühendislikten Sorumlu Lider Yardımcısı Rajan Patel, hedefin “insanların bahisleri keşfetme biçimini daha uygun yansıtacak formda sonuçları düzenlemek” olduğunu söylüyor. Google, ilgili kaynakları bir dizi formatta vurgulama yeteneğinin ötesinde, güncellemenin birebir vakitte sıralamalarda daha aşağıda görünen sonuçların daha kıymetli hale gelmesi manasına geleceğini belirtiyor.

Patel, “Geleneksel olarak, beşerler sonuçlarda ne kadar aşağı inilirse, o kadar az alakalı sonuçlar göreceğini düşünüyor. Bu, bir dereceye kadar bir yanılgı değil, lakin her şeyi düşünürseniz, hakikat karşılığı olmayan sorular, keşfedilecek yeni yollar bulmakta inanılmaz derecede yararlı olabilir.”

Kaçınılmaz olarak, bu büyüklükteki bir değişiklik, yayıncıların ve web sitesi sahiplerinin kendi sıralama pozisyonları üzerindeki potansiyel etkiyi merak etmesine neden olacak. SEO perspektifinden sonuçları hakkında bir soruya cevap olarak Patel, artık tanıdık bir bildirisi yineledi: “En kullanışlı içeriğin kullanıcılar için özgün, yüksek kaliteli ve yeni olduğunu düşünüyoruz. Bu değişikliklerle, farklı biçimlerde daha özgün içerik ortaya çıkarmak istiyoruz. Vakit içinde aramada daha güçlü görsel içerik görmeye başlayacaksınız.”

Yeni görünümlü sonuç sayfaları, önümüzdeki aylarda ABD’deki taşınabilir kullanıcılara sunulacak, lakin değişiklik vakti geldiğinde öteki bölgelere ve masaüstü için Google Arama‘ya da genişletilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.