Google Haritalar ile Özel Rotalar nasıl oluşturulur ve çizilir?

0 5

Google Haritalar’ı bir rota görmek ve yol tanımı almak için kusursuz bir araç olarak biliyoruz. Lakin birçok kişinin bilmediği bir şey ise, uygulamanın rotalar, işaretçiler ve biçimlerle özel haritalar oluşturmanıza imkan tanıyan Haritalarım isimli bir Google hizmeti olduğu. Üstelik daha sonra bu haritaları diğerleriyle paylaşabilirsiniz.

Bu kılavuzda, rotaları paylaşmak için Google Haritalar’ı nasıl kullanacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. İster bir bireyle süratli bir halde yol tanımı paylaşmak isterse birden çok katmana sahip daha gelişmiş bir harita oluşturmak olsun.

Google Haritalar’da Standart Bir Rota Nasıl Paylaşılır?

Bu kılavuzun geri kalanında, Google Haritalar’da katman ekleyebileceğiniz, biçimler çizebileceğiniz ve hesabınıza kaydedebileceğiniz özel bir rotanın nasıl oluşturulacağını açıklayacağız. Fakat buna gereksiniminiz yoksa ve sırf Google Haritalar’ın yol tanımlarını biriyle süratli bir halde paylaşmak istiyorsanız, bu kolaydır.

Yol tanımlarını çabucak biriyle paylaşmak istiyorsanız ve daima olarak güncellemeniz yahut geri dönmeniz gerekmiyorsa bu usul şahanedir. Ayrıyeten bu prosedür, özel bir rota oluştururken kullanılamayan toplu taşımayı ve gerçek vakitli navigasyonu takviyeler.

İşte Google Haritalar’da standart bir rota oluşturmak için yapmanız gerekenler

1- Google Haritalar‘a gidin.

2- Arama kutusunun yanındaki mavi Yol Tarifi simgesini tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.