Google, Hangouts Kullanıcılarını Sohbet’e Taşıyor

0 4

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın 2013 yılında piyasaya sürdüğü Hangouts isimli iletileşme uygulaması, yolun sonuna gelmiş durumda. Google’ın resmi blog sayfası üzerinden yapılan açıklamalara nazaran Hangouts kullanıcıları, bugün prestijiyle bir bildirim almaya başlayacaklar. Kullanıcılar, bu bildirimle Gmail’in içine entegre edilen Sohbet isimli uygulamaya yönlendirilecekler.

Aslına bakacak olursak Hangouts’un sonunun gelmiş olması pek de şaşırtan değil. Şirket, 2020 yılında yaptığı bir açıklama ile Hangouts’un fişini çekeceğini söylemiş ancak sürecin nasıl işleyeceğine değinmemişti. Bugün yapılan açıklama ise kullanıcıları nelerin beklediğini de gözler önüne seriyor.

Google Hangouts, Kasım 2022’de tarih olacak

Google tarafından yapılan açıklamalara nazaran Hangouts kullanmakta olan kullanıcılar, taşıma süreçleri için rastgele bir zorluk çekmeyecekler. Google, sohbetlerin otomatik olarak Sohbet hizmeti altına taşınacağını, kullanıcıların bu duruma müsaade vermesinin süreçler için yeterli olduğunu söylüyor.

Google Hangouts, web sürüm olarak da kullanılabilen bir hizmet. Şayet bu uygulamayı web sürüm olarak kullanıyorsanız, şimdilik rastgele bir bildirim almayacaksınız. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, web sürüm kullanıcılarının ilerleyen devirlerde uyarılmaya başlayacağı belirtildi. Bu ortada, uygulamadan vazgeçenler için de veri indirme imkanı sunulduğunu belirtelim. Bugüne kadarki tüm bildirilerinizi yedekleyip, bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

İşte tüm bu süreç sona erdikten sonra Google Hangouts, artık tarihin tozlu raflarına kaldırılacak. Google tarafından açıklanan son tarih, Kasım 2022

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.