Google Domains’e Dev Zam Geliyor!

0 5

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, farklı hizmetleri ile kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor. Bir alan ismi (domain) hizmeti olan Google Domains de bu servislerin başında yer alıyor ve internet kullanıcıları için büyük değer arz ediyor.

Ancak gelen yeni haberler, alanının en önde gelen servislerinden biri olan Google Domains konusunda yakın vakitte değerli bir gelişme yaşanacağını ortaya koydu. Buna nazaran tanınan hizmetin fiyatı değerli ölçüde zamlanacak ve ülkemizdeki kullanıcıları üzecek.

Yıllık fiyat 195 TL’ye çıkıyor

Gelen haberlere nazaran Google, Türkiye’deki alan ismi hizmetlerine önemli oranda artırım yapma kararı aldı. Buna nazaran dev şirket, olağanda yıllık 75 TL olan domain fiyatına yaklaşık %160’lık bir artış uygulayacak ve bu fiyatı 195 TL’ye yükseltecek. Bu da domain fiyatları konusunda epeyce ucuz olan servisin artık o kadar da uygun olmayacağını ortaya koydu.

Ayrıca, fiyat artışının 29 Temmuz 2022 tarihinde; yani yaklaşık bir ay sonra yapılacağı da gelen açıklamalarda yer aldı. Bunun yanı sıra yapılacak olan artırımdan daha az etkilenmek için belirtilen tarihe kadar 75 TL’ye kayıtların uzatılabileceği de gelen haberler ortasında yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.