Google Chrome’a Kısmi Çeviri Özelliği Geliyor!

0 9

Dünyanın en tanınan internet tarayıcısı Google Chrome, yakın bir gelecekte orijinal bir özelliğe sahip olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir sayfanın tamamını çevirmek yerine sırf bir kısmını çevirebilecek. Google’ın Translate hizmeti ile daha fazla enterge olan Chrome, kullanıcıları mutlu edecek üzere görünüyor.

Google Chrome’un yeni özelliklerin test edilmeni sağlanan “Canary” sürümünde tespit edilen özellik, epey kolay bir kullanıma sahip olacak. Kullanıcılar, bu özellik ile sadece bir kelimeyi yahut bir cümleyi, istedikleri rastgele bir lisana çevirebilecekler. Pekala bu özellik nasıl kullanılacak?

Google Chrome’un kısmi çeviri özelliği nasıl kullanılacak?

  • Adım #1: Çeviri yapılacak metin öbeğini seçin.
  • Adım #2: Sağ tık yapın.
  • Adım #3: “Çevir” butonuna tıklayın.

Google Chrome’un yeni özelliğini kullanmak işte bu kadar kolay olacak. Lakin özellik, şu an için sadece iki lisan arasında çeviri yapıyor. Örneğin; Fransızca olan bir makaleyi hem İngilizce hem Türkçe olarak çeviremiyorsunuz. Lakin tıpkı Fransızca yazıyı ayrı ayrı İngilizce ve Türkçe olarak çevirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, açılan baloncukta bulunan 3 noktalı menüye basmak ve çeviri lisanını değiştirmek. Metin lisanının yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bunu da değiştirebilirsiniz.

Google, Chrome’un Canary sürümünde test edilmeye başlayan yeni özellik ile ilgili açıklamalarda bulunmadı. Haliyle, kısmi çeviri özelliğinin ne vakit kullanılabilir olacağı net değil. Bu ortada; haberimizin başında belirttiğimiz üzere, bu özellik şu an sadece Canary sürümde bulunuyor. Yani Google Chrome’un kararlı sürümünde kısmi çeviri özelliği şu an için yok.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.