Google Asistan Fitbit ve Google Fit’i kontrol edebilecek

0 7

ABD merkezli teknoloji devi Google, son vakitlerde mevcut uygulama ve hizmetlerinde değerli değişiklikler yapıyor. I/O 22 etkinliğinde pek çok yenilikten bahseden şirket, Google Asistan’ı da daha fazla uygulamaya entegre etmeye başladı.

Bu ayın başlarında Google Fit ve Fitbit entegrasyonu Nest Hub’a uyarlanmıştı. Artık ise Google, Asistan uygulamasına Fitbit ve Google Fit istatistiklerini izleyebileceği bir özellik kazandırdı. Kelam konusu güncelleme bu haftanın başında kullanıcılara sunulmaya başladı.

Google Asistan güncellemesi herkese sunulmaya başladı

Google’ın yeni entegrasyonu, kademeler halinde tüm kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Güncellenen Asistan uygulaması sayesinde; Asistan ayarları > Sıhhat > Aktivite seçeneklerine girerek datalarınızı izlemeyi açabilirsiniz.

Kelam konusu güncelleme sonrasında, Google Asistan’a sıhhatinizle ilgili sorular sorabilirsiniz. Örneğin Bugün / geçen hafta kaç adım attım, bugünkü kalp atış suratım nedir ya da Fitbit için kaç kalori yaktım üzere soruları Asistan’a yöneltebilirsiniz.

Bu sorulara karşılık Google Asistan, yanıt olarak sizlere kimi kartlar gösterecek. Ayrıyeten Asistan’ın bu dataları son senkronizasyona nazaran ele alacağının da altını çizelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.