Google Arama’da ‘Bitcoin’e olan ilgi 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

0 3

Geçen yıl boyunca, Bitcoin’e ( BTC ) ilgi arttı ve kripto para ünitesi, kıymetli düzeltmelerin yanı sıra tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ile karakterize edilen dalgalı fiyat hareketlerini kaydetti. Varlığın şu anda yüksek oynaklık göstermesine karşın, bir sonraki fiyat hareketiyle ilgili spekülasyonlar artmaya devam ediyor.

Google Arama’da ‘Bitcoin’e olan ilgi 12 ayın en yüksek düzeyine ulaştı!

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen bilgiler, geçtiğimiz hafta itibariyle, Google Arama’nın ” Bitcoin ” anahtar sözüne olan ilgisinin, 100’lük bir popülerlik puanı ile 12 ayın en yüksek düzeyine ulaştığını gösteriyor. 2021’in 27 Haziran haftasında ise 74 puan olarak kaydedilmişti.

Özellikle El Salvador 100 ile Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren ülkeler ortasında önder. Hollanda ise 27 puanla ikinci sırada yer alırken, onu 26 puanla Nijerya takip etti. Türkiye Bitcoin aramaları ise 22 puan, Türkiye’den sonra İsviçre ve akabinde Avusturya geliyor.

Puanlama, arama teriminin en yüksek popülerliğe sahip olduğu periyoda nazaran ilgi pahalarını vurgulayan Google Trend datalarına dayanmaktadır. Bu bedel en yüksek 100 olarak alınır ve öbür tüm bedeller buna nazaran hesaplanır.

Bitcoin ile ilgili aramalardaki bu artış, son aylarda tüm kripto para ünitesi kesiminin piyasa kıymetinin tarihi düzeylere düşmesiyle birebir vakte denk geldi. Birden fazla durumda, Bitcoin aramaları ile varlıkların fiyat hareketi ortasında, faiz artışının fiyata yansıdığı bir korelasyon mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.