Golden Visa Portekiz Programı

0 9

. AB üyesi olmayan 10.000’den fazla yatırımcı Kasım 2012’den günümüze Portekiz’den gayrimenkul yahut fon yatırımı yaparak bu fırsattan yararlandı. Yatırımla Avrupa vatandaşlığı elde edebilmenin en güveli yolu Golden Visa Portekiz programıdır. Golden Visa Portekiz programına en fazla Çin, Amerika, Brezilya, İngiltere ve Türk vatandaşları ilgi göstermektedir.

Tüm TC vatandaşları Golden Visa Portekiz programına başvurabilir. Golden Visa Portekiz oturum kartı edinimi için ya asgarî 280.000 Euro’luk gayrimenkul ya da net 500.000 Euro’luk yatırım fonu alımı gerekmektedir.

Golden Visa Portekiz programı yatırımcılara hem Portekiz’de kârlı bir yatırım hem de Portekiz’de yaşama, çalışma ve eğitim haklarından faydalanma fırsatı sunar. Bu fırsat tüm aile üyeleri için geçerlidir. Beş yıl sonra, Golden Visa kart sahipleri Portekiz pasaportuna başvurabilir.

Golden Visa Portekiz nedir?

Yatırım yoluyla Golden Visa Portekiz programı size ailece Portekiz’de yaşama ve çalışma hakkı tanır. Beş yıl sonra ise, Avrupa vatandaşlığı elde etme hakkını size sunar. Golden Visa Portekiz programı Kasım 2012’de başlamıştır. Milletlerarası ferdi yatırımcıları ülkeye çekerek Portekiz iktisadını güçlendirmek hedeflenmiştir. Bu yüzden Portekiz, Portekiz’de gayrimenkul yahut fon yatırımı yapan TC vatandaşlarına oturumla AB vatandaşlığı edinmelerini sağlar.

Golden Visa Portekiz yatırımcısı olarak Portekiz’de yaşamak, çalışmak, ek bir vizeye muhtaçlık duymadan Schengen ülkelerinde seyahat etmek mümkündür. Üstelik, müracaatınıza aile fertlerini de dâhil etmeniz mümkündür.

Golden Visa Portekiz Programının Yararları nelerdir?

 • Avrupa’daki başka yatırım programları ülkede yaşamayı koşul koşarken, Portekiz yılda yalnızca yedi gün kalmanızı kâfi buluyor.
 • Beş yıl sonra Portekiz vatandaşlığına başvurma hakkı sunar.
 • İngiltere hariç tüm Avrupa Birliği ülkelerinde, özgürce vizeye gereksinim duymadan seyahat edilebilir.
 • İkili vatandaşlık mümkündür, böylelikle tüm Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim hakkına sahip olunur.
 • Ailece tüm AB ülkelerinin toplumsal garantilerinden faydalanılır.
 • Avrupa’nın tüm ülkelerinde çalışma ve ticaret yapma hakkı edinilir.
 • Portekiz vatandaşı olduktan sonra yatırım satılabilir ve para yurt dışına çıkartılabilir.
 • Portekiz pasaportuyla 188 ülkeye vizesiz seyahat edilebilir.
 • 26 yaş altı çocuklar ve 65 yaş üstü ebeveynler dâhil edilerek ailece tüm AB ülkelerinin toplumsal teminatlarından faydalanılır.
 • Golden Visa Portekiz ile çocuklarınızın devlet okullarında yahut özel okullarda âlâ bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz.
 • Portekiz’de hayat başka Avrupa ülkelerine nazaran daha ekonomiktir.
 • İzlanda, Yeni Zelanda ve Danimarka’dan sonra Portekiz dünyanın dördüncü inançlı ülkesidir.
 • Portekiz’e yerleşmeniz durumunda birinci 10 yıl boyunca geliriniz üzerinden vergiden muaf olmanızı sağlar.

Golden Visa Portekiz ile Oturma Müsaadesi Almanın Kaideleri:

Golden Visa Portekiz başvurusu için kaideler şunlardır:

 1. Avrupa Birliği yahut İsviçre vatandaşı olmamak. Tüm TC vatandaşları müracaatta bulunabilir.
 2. Reşit yani 18 yaşını doldurmuş olmak
 3. Pak bir sabıka kaydına sahip olmak
 4. Golden Visa yatırımını Portekiz’in dışından getirmek
 5. Portekiz’de asgarî 280.000 Euro meblağında gayrimenkul yatırımı yapmak.

Golden Visa Portekiz Yatırım Çeşitleri:

Yatırım kategorileri ortasında en tanınan ve inançlı olanı gayrimenkul alımıdır. Yatırım fonu alımıyla da Golden Visa Portekiz almaya hak kazanırsınız. Gayrimenkulde en az yatırım meblağı 280.000 Euro iken yatırım fonlarında meblağ 500.000 Euro’dur.

Golden Visa Portekiz Gayrimenkul yatırımları seçenekleri için bilmeniz gerekenler:

Portekiz hükümeti Golden Visa yatırımcılarına, mülklerinden diledikleri kadar kira geliri elde etmelerine müsaade verir. TC vatandaşları çoğunlukla gayrimenkul yatırımıyla Golden Visa’ya başvurur. Zira gayrimenkulde denetim yatırımcıdadır, yatırım fiyatı enflasyona karşı korunur ve Euro cinsinden nizamlı kira getirisi sağlanır.

Emlak Yoluyla Golden Visa Portekiz:

 1. İndirimsiz 500.000 Euro seçeneği: Lizbon, Porto ve kıyı bandından en az 500.000 Euro’ya gayrimenkul satın alınmalıdır.
 2. İndirimli 400.000 Euro seçeneği: Nüfus yoğunluğu düşük yerlerden en az 400.000 Euro’ya inşaatı tamamlanmış yahut yeni projelerden gayrimenkul satın alınmalıdır.
 3. İndirimli 350.000 Euro seçeneği: Lizbon, Porto ve kıyı bandından asgarî 350.000 Euro’ya kentsel dönüşüm basamağındaki projelerden gayrimenkul satın alınmalıdır.
 4. İndirimli 280.000 Euro seçeneği: Nüfus yoğunluğu düşük yerlerden en az 280.000 Euro’ya kentsel dönüşüm evresindeki projelerden gayrimenkul satın alınmalıdır.

Fon Yoluyla Golden Visa Portekiz

Portekiz Yatırım fonlarından net 500.000 Euro alım yapmanız gerekmektedir. Yatırım fonlarında seçim yaparken ‘%100 Ana Para Muhafazalı Portekiz Fonlarını tercih etmenizde her vakit yarar var.

Özetle, dünyanın en güçlü 6. pasaportu olarak Portekiz pasaportuyla 188 ülkeye vizesiz seyahat ve tüm Schengen ülkelerinde yaşama, çalışma ve tüm AB vatandaşlık haklarından faydalanma ayrıcalığına sahip olunur. Üstelik, alınan gayrimenkul istenirse vatandaşlık alındıktan sonra satılabilir ve para yurtdışına çıkarılabilir. Kazanılan haklar bâkidir.

Bu haklara ailece sahip olabilmek için yapılması gereken birinci adım donanımlı ve emniyetli bir danışmanlık firmasından bilgi almaktır. EUPorto doğuştan Portekizli – Türk olması sebebiyle Portekiz’in lokal network’üne sahiptir. Portekiz emlak gerçekliğiyle örtüşen ve lokal karşılığı olan gayrimenkul seçeneklerini başkalarından ayrıştırarak sunacak bilgi ve tecrübeye sahiptir. EUPorto Avrupa’da finans ve gayrimenkul alanındaki 20 yılı aşkın birikime sahiptir. Risk idaresi konusundaki tecrübesi ve lokal bilgi ağıyla yalnızca filtrelenmiş eserleri yatırımcısıyla paylaşır. Yatırımcısını riskli yatırım seçeneklerine karşı uyarır ve gerekli tedbirleri alır. EUPorto garantisiyle Portekiz’de en gerçek yatırım seçenekleriyle ve sağlam kurumsal tüzel alt yapıyla Portekiz vatandaşlığı yolunda ilerlemek için EUPorto yetkilileriyle irtibata geçebilirsiniz. Toplumsal medyada euportocom hesabını takip ederek aktüel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.